22:57 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Ekspertas politikos ir ekonomikos klausimais tvirtina, kad Ukraina turėtų pradėti kurti iki dviejų su puse tūkstančio kilometrų nuotolio raketas, pasak jo, vienai tokiai pataikius į Rusijos AE, kils branduolinis sprogimas

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Ukraina turėtų pradėti kurti vidutinio nuotolio raketas, gebančias pasiekti Rusijos atomines elektrines. Tokią idėją išsakė Ukrainos politikos ir ekonomikos ekspertas Tarasas Zagorodnis, kurį cituoja leidinys "Glavred".

  "Turime remtis pragmatiškais sumetimais: sumažinti savo priklausomybę nuo Rusijos, Rusijos energijos išteklių, ginklų gamybą šalyje padaryti uždarą ir nebijoti gaminti raketas", — teigė ekspertas.

  Anot jo, Ukraina turėtų pradėti kurti raketas, kurių nuotolis būtų iki dviejų su puse tūkstančio kilometrų.

  "Du tokių raketų pulkai iš 200 vienetų yra jėga, galinga jėga, galinti padaryti žalą Rusijos Federacijai. Ir tai bus beveik branduolinis ginklas: viena tokia raketa nuskris į Rusijos atominę elektrinę, ir tai faktiškai bus branduolinis sprogimas", — teigia Zagorodnis.

  Jis nepatikslino, kaip raketa su įprasta kovine galvute gali sukelti branduolinį sprogimą.

  Tai nėra pirmas ambicingas Ukrainos ekspertų ir kariškių pareiškimas. Pavyzdžiui, karo ekspertas Valentinas Badrakas teigė, kad Ukraina yra pajėgi sukurti pusantro tūkstančio kilometrų nuotolio raketą, kuri "gali pasiekti Maskvą".

  Armijos, konversijos ir nusiginklavimo tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Michailas Samus taip pat pasisakė, jog dėl nepalankios Kijevo padėties Azovo-Juodosios jūros baseine šalis turėtų sukurti ginklus, galinčius "pasiekti Rusijos gilumą".

  Buvęs Ukrainos misijos NATO atstovas Petro Garaščiukas anksčiau atvirai kalbėjo apie branduolinius ginklus. Jo nuomone, Kijevas turi unikalias galimybes kurti tokius ginklus.

  Kaip Kijevas atsisakė branduolinių ginklų

  Žlugus TSRS, Kijevas paveldėjo nemažą branduolinį arsenalą. Jį sudarė 1,7 tūkstančio branduolinių galvučių, 176 tarpžemyninės raketos ir 44 strateginiai bombonešiai. Tačiau 1994 metais Ukraina, Rusija, JAV ir Jungtinė Karalystė pasirašė Budapešto memorandumą — tarptautinį susitarimą dėl saugumo garantijų, susijusių su Ukrainos prisijungimu prie Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties.

  Pagal susitarimą buvo panaikintas Ukrainos teritorijoje esantis branduolinis arsenalas, o branduolinės valstybės įsipareigojo garantuoti Kijevo saugumą.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo po Ukrainos perversmo, Krymo prisijungimo prie Rusijos ir ginkluoto konflikto pradžios Donbase. Rusija vadinama "šalimi agresore" ir yra kaltinama įsikišimu ir dalyvavimu konflikte šalies pietryčiuose. Maskva ne kartą pareiškė, kad šie kaltinimai yra nepagrįsti.

  Dar šia tema

  Ukrainos karo ekspertas siūlo sukurti ginklą, gebantį "smūgiuoti giliai į Rusiją"
  Internete išjuokė Ukrainos deputato žodžius apie Rusijos "įbauginimą" raketomis
  Tegai:
  Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos