04:58 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)
  69

  Lenkijos analitikai teigė, kad dialogo užmezgimas su Maskva kelia pavojų Prancūzijos prezidentui, nes "Rusijos propaganda" jį skelbs pasaulio lyderiu, palaikančiu šalies "agresyvią politiką"

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Lenkijos vyriausybės tarptautinių santykių institutas (PISM) išreiškė susirūpinimą, kad Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono įsipareigojimas glaudžiai bendradarbiauti su Rusija pakenks vienybei Europos Sąjungoje daugeliu klausimų, ypač susijusių su galiojančiomis sankcijomis, praneša RT.

  "Jei Macronas ir toliau vienašališkai laikysis kurso normalizuoti santykius su Rusija nepasitaręs su ES partneriais, tai gali sukelti naujų, aštresnių valstybių narių nesutarimų dėl Rusijos atžvilgiu vykdomos politikos", — rašoma dokumente.

  Lenkijos analitikai teigė, kad dialogo užmezgimas su Maskva kelia pavojų Prancūzijos prezidentui, nes "Rusijos propaganda" jį skelbs pasaulio lyderiu, palaikančiu šalies "agresyvią politiką".

  Savo ruožtu, tai pakenks Prancūzijos santykiams su Ukraina, Lenkija, Rumunija ir Baltijos šalimis, sako ekspertai.

  Rusijos nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas riziką pavadino išgalvota, pažymėdamas, kad kitos Europos šalys, tokios kaip Vokietija ir Italija, linkusios dar glaudžiau bendrauti su Rusija.

  Rugpjūtį Macronas po susitikimo su Putinu paskelbė "Facebook" įrašą rusų kalba, kuriame parašė, kad "tiki Europa, besitęsiančia nuo Lisabonos iki Vladivostoko", ir  pavadino Rusiją "labai europietiška šalimi".

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Maskvą kišimusi, įvedė jai sankcijas.

  Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo politikos ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Rusija ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Maskva nebuvo sankcijų iniciatorė.

  Birželio pabaigoje ES Taryba šešiems mėnesiams oficialiai pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai iki 2020 metų sausio 31 dienos. Be to, Europos Sąjunga pratęsė "Krymo sankcijų" paketą iki 2020 metų birželio 23 dienos.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)

  Dar šia tema

  Makronas paskelbė tikįs "Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko"
  Makronas Facebook'e paskelbė įrašą rusų kalba
  Rusijos senatorius pakomentavo Makrono žodžius apie Rusijos grįžimą į ETPA
  Tegai:
  propaganda, Rusija, Prancūzija, Maskva, Lenkija

  Svarbiausios temos