01:56 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (254)
  119

  Švenčiant 75-ąsias Finmarko išvadavimo metines, Norvegijoje vyko dviejų dienų konferencija su Rusija, kurios metu Norvegijos politikė paskelbė sankcijų Rusijai panaikinimo svarbą

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Norvegijos Finmarko administracinio-teritorinio vieneto tarybos vadovė Ragnhild Wasswick kalbėjo apie būtinybę panaikinti antirusiškas sankcijas. Jos straipsnis paskelbtas laikraštyje "iFinnmark".

  Švenčiant 75-ąsias Finmarko išvadavimo metines, Norvegijoje vyko dviejų dienų konferencija su Rusija, kurios metu politikė paskelbė sankcijų Rusijai panaikinimo svarbą.

  Ji pareiškė, kad po šios pastabos jai pasipylė kritikos pliūpsnis. Nepaisant to, ji išsamiai paaiškino, kodėl, jos manymu, šis žingsnis yra būtinas.

  "Mes pažįstame rusus, bendradarbiaujame su jais, prekiaujame su jais. Be abejo, mums keista ir nenatūralu taikyti sankcijas tiems, kuriuos laikome gerais kaimynais", — rašė politikė.

  Wasswick paaiškino, kad sankcijos Rusijai daro didelę įtaką Norvegijos verslui, nes Maskva keičia jų gaminius į savus. Jos nuomone, apribojimai tik sustiprino Rusijos ekonomiką ir daro ją konkurencingesnę.

  Kaip "RIA Novosti" sakė politikos analitikas Stanislavas Bišokas, Ragnhild Wasswick pareiškimas apie būtinybę panaikinti antirusiškas sankcijas nėra pirmas iš Europos politikų pusės.

  Pasak jo, tai geras ženklas, tačiau nė viena Europos šalis nepašalins ir nesušvelnins Maskvai taikomų apribojimų, kol dėl to susitars Berlynas ir Paryžius.

  Rusijos valiuta, archyvin ėnuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Maskvą kišimusi, įvedė jai sankcijas.

  Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo politikos ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Rusija ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Maskva nebuvo sankcijų iniciatorė.

  Birželio pabaigoje ES Taryba šešiems mėnesiams oficialiai pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai iki 2020 metų sausio 31 dienos. Be to, Europos Sąjunga pratęsė "Krymo sankcijų" paketą iki 2020 metų birželio 23 dienos.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

   

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (254)

  Dar šia tema

  Lietuvos ūkininkai pralaimėjo sankcijų karą su Rusija
  Ekonomistas: sankcijų atžvilgiu Astravo AE taps antruoju "Nord Stream-2"
  Bundestagas atmetė siūlymą panaikinti antirusiškas sankcijas
  Buvęs Prancūzijos premjeras sankcijas Rusijai pavadino betikslėmis
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Norvegija

  Svarbiausios temos