12:54 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Pasak buvusios Ukrainos teisingumo ministrės, kai kurios politinės jėgos, norinčios atimti iš dabartinio valstybės vadovo valdžią, kaip pretekstą gali panaudoti pajėgų atskyrimą Donbase

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį bandoma nuversti, pareiškė buvusi šalies teisingumo ministrė Elena Lukaš televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  Anot jos, tuo užsiima kai kurios politinės jėgos, norinčios atimti iš dabartinio valstybės vadovo valdžią, ir tam jos turi pretekstą: pajėgų atskyrimas Donbase. Buvusi ministrė pabrėžė, kad taikos palaikymo procesą galima pateikti kaip "kapituliaciją".

  "Zelenskį bandoma nuversti. Pretekstas puikus: kapituliantas. Dabar jie sups (valtį — Sputnik), siūbuos", — pasakė Lukaš.

  Kartu ji pridūrė, kad Zelenskis "neturi saugumo pajėgų".

  Politikė taip pat įvertino naujosios vyriausybės darbo rezultatus.

  "Socialinė situacija, švelniai tariant, nepagerėjo, ekonominė —pablogėjo, politinė pavirto kažkokių skandalų plejada, žodžio laisvė — kelia didelį klausimą. Tačiau vis tiek tapo palyginti lengviau: jau ne taip intensyviai žmonės išvaromi iš cerkvių, ne tiek stipriai suskirstomi žmonės į "savus" ir "svetimus", "penktą koloną" ir "patriotinę koloną", — padarė išvadą ji.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po 2014 metų  vasario mėnesį Ukrainoje įvykusio perversmo. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

  Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas kontaktinės grupės susitikimų Minske metu, kur nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto malšinimo veiksmus. Tačiau net ir po šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

  Spalio 1 dieną kontaktinė grupė susitarė dėl "Steinmejerio formulės". Pagal ją įstatymas dėl specialios vietos savivaldos tvarkos "tam tikrose Donecko ir Luhansko sričių rajonuose laikinai įsigalioja rinkimų dieną ir nuolatiniu pagrindu po ESBO ataskaitos apie jų rezultatus paskelbimo".

  Šalys taip pat sutarė nuo spalio 7 dienos atnaujinti pajėgų atskyrimą Petrovskio gyvenvietės ir Zolotojė miesto apylinkėse, tačiau to neįvyko. Pajėgų išvedimas Zolotojė rajone prasidėjo tik spalio 29 dieną, Petrovskio gyvenvietėję panašus procesas prasideda lapkričio 4 dieną.

  Dar šia tema

  Pušilinas: Zelenskis atkartoja Porošenką blogiausiomis jo apraiškomis
  Leonidas Pasečnikas: Zelenskis taip ir gali likti vien "prezidentu-viltimi"
  Kontaktinė grupė padėties Donbase klausimais pradėjo derybas Minske
  Kirilas Višinskis sukūrė dokumentinį serialą "Donbaso žmonės"
  Tegai:
  Donbasas, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos