12:50 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Didžiausios JAV oro linijų bendrovės planuoja rengti demonstracinius skrydžius, kad "sustiprintų pilotų ir keleivių pasitikėjimą skrydžiais" lėktuvu Boeing 737 MAX

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Didžiausios JAV oro linijų bendrovės "American Airlines", "United Airlines" ir "Southwest Airlines" rengia savo Boeing 737 MAX demonstracinių skrydžių planą nepriklausomai nuo bendrovės "Boeing"  ir JAV federalinės civilinės aviacijos valdybos (FAA), praneša laikraštis "Wall Street Journal" su nuoroda į vyriausybės ir lėktuvų pramonės atstovus.

  Boeing 737 avarija Indonezijoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Букбис Чандра Исмет Бэй

  Šaltinių teigimu, oro linijų bendrovės ketina tokiu būdu "sustiprinti pilotų ir keleivių pasitikėjimą skrydžiais" lėktuvu Boeing 737 MAX. Pranešama, kad oro linijos bendrovės pakartotinai nevykdys analizės ir bandomųjų skrydžių, kuriuos Valdyba kartu su užsienio reguliatoriais vykdė kelis mėnesius. Jie, greičiau, planuoja surengti reklaminę kampaniją, kad įrodytų, jog pasisako už skrydžių saugą.

  Pranešama, kad oro linijos bendrovės planuoja pradėti demonstracinius skrydžius, kai tik lakūnai baigs mokymus.

  "Iš tikrųjų, labai svarbu, kad mūsų klientai matytų, kad lėktuvas vėl skrenda", — pareiškė "American Airlines" atstovas Rosas Feinšteinas.

  Savo ruožtu bendrovė "Southwest Airlines" pranešė, kad oro linijų bendrovė ketina atlikti šimtus "parengiamųjų skrydžių" prieš visiškai grąžinant 737 MAX į tvarkaraštį. Pažymima, kad tokie skrydžiai gali atidėti orlaivio eksploatavimą bent kelioms savaitėms.

  Modelio 737 MAX lėktuvų skrydžiai buvo sustabdyti nuo kovo mėnesio po dviejų lėktuvo katastrofų, kurios įtariamai įvyko dėl netinkamai veikiančios vienos iš sistemų, kuri sukėlė katastrofas, nepaisant pilotų veiksmų. 2018 metų spalį Indonezijoje sudužo oro linijų bendrovės "Lion Air" lėktuvas, o kovą — "Ethiopian Air", iš viso žuvo 346 žmonės.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida atskleidė detales apie "Boeing 737 MAX" avariją Indonezijoje
  Daugiau nei 400 pilotų kreipėsi į teismą dėl "Boeing 737 MAX" defektų slėpimo
  Lėktuvas 737 MAX taps vienu saugiausių, pareiškė "Boeing" vadovas
  Tegai:
  JAV, Boeing

  Svarbiausios temos