05:10 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  55

  Britanijos premjeras pareiškė, kad tapo aplinkybių auka: pagal parlamento priimtą įstatymą jis buvo priverstas prašyti atidėti šalies pasitraukimą iš ES

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas pasisakė apie eilinį "Brexit" terminų atidėjimą, jo komentarai buvo transliuojami televizijos kanalo "Sky News" eteryje.

  Džonsonas atsiprašė Konservatorių partijos narių už tai, kad neįvykdė savo pažado: iki spalio 31 dienos neišvedė Didžiosios Britanijos iš Europos Sąjungos. Anot ministro pirmininko, naujas atidėjimas nusipelno "gilaus apgailestavimo". Jis laiko jį "skausmingu" ir pareiškė, kad jis šalyje išprovokavo neapibrėžtą situaciją.

  Jis taip pat pabrėžė, kad tapo aplinkybių auka: pagal parlamento priimtą įstatymą Džonsonas buvo priverstas prašyti atidėjimo; tačiau jis tai padarė ne savo noru — ir net asmeniškai nepasirašė laiško, išsiųsto Briuseliui.  

  Reikšdamas apgailestavimą, Džonsonas taip pat priminė, kad spalį jam pavyko sudaryti susitarimą su Europos Sąjunga dėl Britanijos pasitraukimo iš ES: jis paragino rinkimuose palaikyti konservatorius (tokiu atveju Didžioji Britanija pasitrauktų iš ES pagal šį susitarimą). Esant kitokiai baigčiai, "Brexit" likimas nežinomas.

  Premjero Boriso Džonsonas pasiūlymu Didžiosios Britanijos parlamentas pritarė gruodžio 12 dieną surengti pirmalaikius visuotinius rinkimus. Leiboristų partija susilaikė nuo balsavimo, kol Europos Sąjunga neatidėjo "Brexit" datą trim mėnesiams — iki 2020 metų sausio 31 dienos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  ES pareiškė, kad naujoji "Brexit" sutartis yra vienintelė įmanoma
  Britanijos vyriausybė atsisako aptarti "Brexit" susitarimą
  Tyrėjai įvardijo ES šalį, kuri labiausiai nukentės nuo "Brexit"
  ES sutinka atidėti "Brexit" iki sausio 31 dienos
  URM: dėl "Brexit" pratęsimo lietuvių teisinė padėtis Britanijoje nesikeičia
  Tegai:
  Brexit, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos