23:57 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
  50

  Avarijos Černobylio atominėje elektrinėje tema sulaukė didelio dėmesio pasirodžius serialui "Černobylis", daugelis užsienio turistų nori apsilankyti šioje zonoje

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Šiemet daugiau nei 100 tūkstančių turistų apsilankė Černobylio atominės elektrinės zonoje, pranešė Ukrainos valstybinės agentūros, atsakingos už šios zonos valdymą, spaudos tarnyba.

  "Černobylio zonoje nuo 2019 metų pradžios jau apsilankė 107 tūkstančiai žmonių. Toks rekordas buvo užfiksuotas spalį. Lankomumo padidėjimas prasidėjo pavasarį", — sakoma spaudos tarnybos pranešime "Facebook" paskyroje.

  Tarp veiksnių, kurie turėjo įtakos turistų srauto padidėjimui, agentūra įvardijo elektroninio leidimo, leidžiančio patekti į zoną, įvedimą, papildomos infrastruktūros sukūrimą ir padidėjusį susidomėjimą Černobylio atomine elektrine po serialo "Černobylis" pasirodymo.

  Kaip pažymėta, beveik 80 procentų turistų atvyksta iš užsienio, daugiausia iš Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Vokietijos, JAV ir Čekijos. Spaudos tarnybos duomenimis, nuo 2019 metų pradžios zoną aplankė beveik 22,5 tūkstančio Ukrainos turistų.

  Agentūra pažymėjo, kad per pastaruosius mėnesius zonoje buvo atidaryti nauji turistams skirti maršrutai, ypač vandens ir oro, taip pat įrengti informaciniai stendai dviem kalbomis ir padidintas gidų skaičius.

  Realybė ir kinas: visa tiesa apie serialą "Černobylis" >>

  Katastrofa Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, sprogus ketvirtajam jėgainės energetinio bloko branduoliniam reaktoriui.

  Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkstančio kvadratinių kilometrų (23 proc. viso ploto), Ukrainoje — 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų.

  Taip pat nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių plotas yra beveik 60 tūkstančių kvadratinių kilometrų ir kuriuose gyvena 2,6 milijono žmonių.

  Beveik 8,4 milijono Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos gyventojų buvo paveikti radiacijos, evakuoti šimtai tūkstančių žmonių.

  Černobylio avarijos tema vėl sulaukė didelio dėmesio šiemet televizijos kanale "HBO" pasirodžius serialui "Černobylis", kuris pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais ir apie jos likvidatorių likimą. Interneto tinklalapio "Internet Movie Database" (IMDB) vartotojų vertinimais, serialas dabar yra populiariausias televizijos šou istorijoje.

  Temos:
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)

  Dar šia tema

  Žurnalistai apsilankė sprogusiame Černobylio AE 4-ajame bloke — video
  Lenkų režisierius atskleidė serialo "Černobylis" netikslumus
  "Primena Černobylį": Alytuje dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai
  Išleista siaubo žaidimo "Chernobylite" apie Černobylio katastrofą ankstyvoji prieiga
  Gaisrą Alytuje gesinęs ugniagesys papasakojo apie filmavąsi "Černobylyje"
  Černobylyje aptiktas pavojingas radioaktyvus objektas
  Tegai:
  Černobylis, Černobylio atominės elektrinės avarija, Ukraina

  Svarbiausios temos