19:38 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Rusijos raketų variklis RD-180

  JAV iki šiol negali atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos RD-180, rašo žiniasklaida

  © Sputnik / Сергей Мамонтов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4310

  Dauguma JAV gyventojų net neįtaria, kad šalies Karinės oro pajėgos paleidžia į kosmosą nacionalinio saugumo požiūriu svarbius kosminius objektus, naudodamos raketas, turinčias rusiškus variklius

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. JAV pastaraisiais metais įvesdavo įvairias ribojamąsias priemones Maskvos atžvilgiu, tačiau jos iki šiol nesugebėjo atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos raketų variklių RD-180, rašo "The National Interest".

  Pažymima, kad kosmosas yra ypač svarbus JAV kariuomenei, žvalgybai ir šalies ekonomikai, tačiau dauguma JAV gyventojų net neįtaria, kad šalies Karinės oro pajėgos paleidžia į kosmosą nacionalinio saugumo požiūriu svarbius kosminius objektus, naudodamos raketas, turinčias rusiškus variklius.

  Tačiau iki 2022 metų gruodžio 31 dienos JAV Karinės oro pajėgos pagal įstatymą turės nutraukti RD-180 naudojimą. Anot žurnalo, Kongresas pasielgė protingai, nusprendęs juos pakeisti Amerikos analogais, kad atsikratytų "pavojingos priklausomybės nuo priešo".

  Tuo pat metu, anot leidinio, jau renkami du JAV gamybos nešančiųjų raketų tiekėjai, tačiau tai yra labai svarbus sprendimas, nes jis paveiks nacionalinį saugumą ir paleidimus į kosmosą. Numatoma, kad JAV ir toliau naudos rusiškus variklius bent jau iki 2024 metų ir net ilgiau. Taigi, į įstatymą gali būti įtraukta sąvoka "alternatyvios nešančiosios raketos", jei JAV nebus pagaminta iki 2022 metų, o vienintelė alternatyva yra būtent Rusijoje gaminami varikliai.

  Leidinys pabrėžia, kad Vašingtonui neturėtų būti leista atidėti, nes tolimesnis uždelsimas neva sustiprina Maskvos pozicijas ir gali pakenkti JAV nacionaliniam saugumui.

  Dar šia tema

  Rusija parodė raketos "Bulava" bandymus povandeniniame laive "Kniaz Vladimir"
  Ukrainos ekspertas paragino sukurti raketas atakoms prieš Rusijos AE
  Rusija parodė, kaip raketa "Jars" kraunama į paleidimo įrenginį
  JAV Rusiją pavadino tikra karine grėsme
  Ukraina paskelbė apie "nenumušamos" raketos, apsaugai nuo Rusijos, sukūrimą
  Tegai:
  Karinės oro pajėgos, raketos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos