07:43 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, archyvinė nuotrauka

  Pompėjas paskelbė, kad Trampas pripažino Kinijos grėsmę

  © AP Photo / Sait Serkan Gurbuz
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Valstybės sekretorius taip pat pabrėžė, kad šalys turėtų bendradarbiauti, ir pareiškė, jog galimas Kinijos ir JAV prekybos susitarimas yra "naudingas" abiem šalims

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas pripažino Kinijos komunistų partijos keliamą grėsmę ir išvardijo nemažai KLR "grėsmių", praneša RIA Novosti.

  Spalio pabaigoje Pompėjas sukritikavo Kinijos politinę sistemą sakydamas, kad Kinijos gyventojai nenori šio modelio. Anot valstybės sekretoriaus, JAV suprato, kaip priešiškai jų atžvilgiu nusiteikusi Kinija ir kokios yra jos vertybės. Jis apkaltino Kinijos valdžią taikant prievartą kaip tinkamą valstybės valdymo įrankį, kyšininkavimu vykdant sandorius su kaimynais ir kitomis šalimis bei tuo, kad Kinija pažeidžia pagrindines žmogaus teises. Kita vertus, pasak Pompėjo, JAV yra pasirengusios bendradarbiauti su Kinija.

  "Turime įsitikinti, kad pasaulis supranta su KKP susijusią riziką ir pasekmes, kurias, tiesą sakant, jautėme ilgą laiką. Gera žinia tai, kad prezidentas Trampas pripažino šią grėsmę", — interviu su verslo kanalu "Fox Business" sakė Pompėjas.

  Valstybės sekretorius taip pat pažymėjo, kad šalys turėtų bendradarbiauti, kur tik įmanoma. Visų pirma, jis išreiškė nuomonę, jog galimas Kinijos ir JAV prekybos susitarimas yra "naudingas" abiem šalims.

  "Tai, kas vyksta Sindziange, prievartinis technologijų perdavimas, kibernetinės atakos ar jų veikla Pietų Kinijos jūroje, kuri kelia grėsmę visoms Azijos šalims — tai rimta rizika. Trampas vertina jas rimtai. Mums reikia, kad pasaulis prisijungtų prie mūsų šiuo klausimu", — sakė valstybės sekretorius.

  Dar šia tema

  Pekinas paskelbė sutarimą su JAV dėl pirmosios prekybos susitarimo dalies
  Pekinas protestuoja prieš JAV dėl naujų reikalavimų Kinijos diplomatams
  Trampas santykius su Rusija pavadino "labai gerais"
  Tegai:
  grėsmė, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos