19:11 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Vokietijos prezidentas Frankas-Valteris Šteinmejeris

  Šteinmejeris padėkojo Gorbačiovui už indėlį į Vokietijos suvienijimą

  AFP / ADEM ALTAN
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Vokietijos prezidentas pažymėjo, jog prieš 30 metų įvykęs Berlyno sienos žlugimas "būtų neįmanomas be drąsių ir žmoniškų sprendimų", kuriuos tada priėmė tuometinis TSRS vadovas

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmejeris laiške buvusios TSRS vadovui Michailui Gorbačiovui padėkojo už indėlį į Vokietijos suvienijimą ir išreiškė apgailestavimą dėl dabartinio Rusijos ir Vokietijos bei Rusijos ir Europos santykių lygio.

  "Šiomis dienomis Vokietija prisimena Berlyno sienos žlugimą, įvykusį prieš 30 metų. Mes nepamiršome ir niekada nepamiršime, kad taikaus mano šalies susivienijimo stebuklas ir Europos padalijimo pabaiga buvo neįmanomi be drąsių ir žmoniškų sprendimų, kuriuos jūs tada asmeniškai priėmėte. Aš gerai suprantu, kad žvelgiant į praeitį, ne visos tų dienų viltys buvo įgyvendintos. Mane labiausiai liūdina Vokietijos ir Rusijos bei Europos ir Rusijos santykių būklė", — rašoma Šteinmejerio laiške, kurį paskelbė jo kanceliarija.

  Vokietijos prezidentas pridūrė, kad "mūsų užduotis ir pareiga tebėra tai, kad mes nesitaikstytume su pastaraisiais metais padidėjusia atskirtimi ir neprarastume tikslo ateityje gyventi taikiai ir bendradarbiauti".

  "Ir šiomis dienomis noriu jums nuoširdžiai ir aiškiai pasakyti: Vokietija yra nuoširdžiai jums dėkinga", — pridūrė Šteinmejeris.

  Anksčiau Vokietijoje buvo skelbiama, kad nuo 2019 spalio iki 2020 spalio bus paskelbti vadinamieji Vokietijos vienybės jubiliejiniai metai, jubiliejui organizuoti buvo sudaryta vyriausybinė komisija.

  Jubiliejus apims keletą svarbių datų: 2019 metų lapkričio 9 dieną Berlyne ir visoje Vokietijoje bus rengiamos šventės, skirtos 30-osioms Berlyno sienos žlugimo metinėms paminėti, 2020 metų spalio 3 dieną — 30-osioms Vokietijos vienybės metinėms.

  Berlyno siena (Berliner Mauer) yra inžinierių įrengta ir įtvirtinta Vokietijos Demokratinės Respublikos valstybės siena, pastatyta Vokietijos Demokratinės Respublikos teritorijoje aplink Vakarų Berlyną. Ji egzistavo nuo 1961 metų rugpjūčio 13 dienos iki 1989 metų lapkričio 9 dienos. Berlyno siena ne tik padalijo vakarinę ir rytinę miesto dalis, bet ir atskyrė Vakarų Berlyną nuo Vokietijos Demokratinės Respublikos teritorijos. Bendras sienos ilgis buvo 155 kilometrai.

  Dar šia tema

  Šteinmejerį nustebino ukrainiečių reakcija į jo "formulę" dėl Donbaso
  Vokietijos politikas: be TSRS ir Rusijos vokiečių vienybė būtų buvusi neįmanoma
  Tegai:
  TSRS, Michailas Gorbačiovas, Vokietija, Frankas Valteris Šteinmejeris

  Svarbiausios temos