21:16 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (380)
  35

  Specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad žmonės, kenčiantys nuo tam tikrų psichikos sutrikimų, rūko dažniau nei kitų genetinių tyrimų dalyviai

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Rūkymas padidina šizofrenijos ir depresijos išsivystymo riziką, teigiama britų genetikų tyrime. Mokslininkų išvados skelbiamos žurnale "Psychological Medicine".

  Specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad nuo šių sutrikimų kenčiantys žmonės rūko daug dažniau nei kitų genetinių tyrimų dalyviai. Išanalizavę daugiau nei pusės milijono britų DNR, mokslininkai padarė išvadą, kad tyrime dalyvavę žmonės, turintys priklausomybę nuo nikotino, beveik du kartus dažniau sirgo lėtine depresija nei nerūkantys.

  Manoma, kad taip gali būti dėl to, kad rūkymas sutrikdo serotonino ir dopamino darbą, o tai, savo ruožtu, yra tiesiogiai susiję su šizofrenijos ir depresijos išsivystymu.

  Be to, mokslininkai nustatė, kad šizofrenija sergantys žmonės labiau linkę tapti rūkaliais ir rečiau atsisako šio blogo įpročio. Specialistai mano, kad taip gali būti dėl bandymų slopinti ligos simptomus tabaku.

  Mokslininkų manymu, sumažinus rūkymo išplitimą, galima sumažinti fizinių ir psichinių ligų skaičių.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (380)

  Dar šia tema

  Seimas susirūpino dėl masiško elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose
  Mokslininkai: surūkyta cigaretė "primins apie save" po 30 metų
  Tegai:
  žala, rūkymas, mokslininkai

  Svarbiausios temos