06:22 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Oro tarša, archyvinė nuotrauka

  Mokslininkai pranašauja žmonijai "neapsakomas kančias"

  © Depositphotos/ Leonid Anfimov
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Ekspertai pabrėžė, kad žmonija vis tiek gali imtis tam tikrų priemonių padėčiai pagerinti, ir įvardijo keletą sričių, kuriose turi būti imtasi priemonių pasauliniam atšilimui sulėtinti

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Daugiau nei 11 tūkstančių mokslininkų iš 153 pasaulio šalių, tarp jų ir iš Rusijos, pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad žmonijos laukia "neapsakomos kančios", nebent bus imtasi skubių priemonių anglies dioksido išmetimui sumažinti. Tyrėjų darbai paskelbti moksliniame žurnale "BioScience".

  Ekspertų išvados pagrįstos informacija, gauta per 40 stebėjimo metų. Šie duomenys apima energijos suvartojimą, paviršiaus temperatūrą, gyventojų skaičiaus augimą, miškų naikinimo procentą, poliarinio ledo masę, BVP ir anglies dioksido kiekį.

  Anot vieno iš dokumento autorių, Sidnėjaus universiteto darbuotojo Tomo Niusomo, mokslininkai privalo įvykdyti savo moralinę pareigą įspėdami visą pasaulį apie ekstremalią aplinką. Jo kolega iš Oregono universiteto Vilijamas Riplis pridūrė, kad klimatas keičiasi sparčiau, nei tikėjosi daugelis tyrėjų.

  Ekspertai pabrėžė, kad žmonija vis tiek gali imtis tam tikrų priemonių padėčiai pagerinti. Jie nustatė keletą sričių, kuriose turi būti imtasi priemonių pasauliniam atšilimui sulėtinti.

  Visų pirma, mokslininkai paragino iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais energijos šaltiniais, įvesti didelius "anglies mokesčius", mažinti teršalų išmetimą, atsitraukti nuo noro didinti BVP ir gerinti materialines sąlygas, sustabdyti masinį miškų naikinimą ir vartoti mažiau gyvūninio maisto.

  Dar šia tema

  VMVT: tarša dioksinais patvirtinta dar 7 pieno mėginiuose
  Tyrimas: naujas dyzelinis automobilis mažiau teršia aplinką nei benzininis
  Tegai:
  oro tarša, gyvenimas, mokslininkai

  Svarbiausios temos