17:45 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  21

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas taip pat išreiškė padėką Desirui už dalyvavimą išlaisvinant Višinskį

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Tarptautinės naujienų agentūros "Rossija Segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis padėkojo ESBO atstovui žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemui Desirui už dalyvavimą jį išlaisvinant, pranešė RIA Novosti.

  "Noriu asmeniškai padėkoti ponui Desirui. Pas mane iki šiol yra skyrelis iš šių metų straipsnių, ir beveik visuose jūsų kalbose skambėjo mano pavardė", — sakė Višinskis konferencijoje Rusijoje ir ESBO erdvėje "Žiniasklaidos laisvė ir žurnalistų saugumas: iššūkiai ir galimybės skaitmeniniame amžiuje".

  Trečiadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išreiškė padėką Desirui už dalyvavimą išlaisvinant Višinskį.

  Višinskis buvo sulaikytas Kijeve 2018 metų gegužės 15 dieną dėl įtarimo išdavyste ir Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikų, kurios paskelbė nepriklausomybę, rėmimu. Jam buvo skirta iki 15 metų kalėjimo. Teismas aštuonis kartus pratęsė kardomąją priemonę — suėmimą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo areštuotas "už jo tiesioginę profesinę veiklą, už žurnalistinės funkcijos vykdymą".

  Rugpjūčio pabaigoje žurnalistas buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos. Rugsėjo 7 dieną jis grįžo į Maskvą.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Višinskis asmeniškai padėkojo Putinui už paramą
  Višinskis: išlaisvinimas priklausė nuo politinių jėgų Ukrainoje
  Višinskis ves laidą "Tikroji Ukraina" per Rusijos televiziją
  Tegai:
  ESBO, Sergejus Lavrovas, MIA "Rossija segodnia", Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos