09:34 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Ukrainos antimonopolinis komitetas skyrė baudą "Gazprom" už tariamą piktnaudžiavimą monopoline padėtimi dujų tranzito rinkoje 2009–2015 metais

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik.  Nauja sutartis dėl dujų tranzito iš Rusijos per Ukrainą įmanoma tik tuo atveju, jei abi šalys atšauks savo reikalavimus dujų srityje, įskaitant 7 milijardų dolerių antimonopolinę baudą, kurią Kijevas skyrė "Gazprom", praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos bendrovę.

  Galiojančios dujų tiekimo ir dujų tranzito sutartys tarp Rusijos ir Ukrainos baigiasi šiais metais. Paskutinės trišalės konsultacijos, kuriose dalyvavo Europos Komisija, dėl tranzito likimo įvyko spalio 27 dieną. Šiame susitikime Rusijos delegacija pristatė poziciją dėl tranzito klausimo paketo sprendimo poreikio - kartu su bylinėjimusi ir dujų tiekimu Ukrainai, tačiau šia linkme nebuvo padaryta jokios pažangos.

  "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris aptarė šį klausimą su Vokietijos vyriausybės komisaru dėl dujų tranzito per Ukrainą Georgijumi Grafu Valderzė, pranešė Rusijos bendrovės spaudos tarnyba.

  Visų pirma, Mileris atkreipė dėmesį į būtinybę prieš sudarant naują tranzito sutartį išspręsti iš esmės svarbių klausimų rinkinį, įskaitant bylinėjimosi tarp "Gazprom" ir Ukrainos pusės sprendimą.

  "Tai reiškia abipusį ieškinių atmetimą ir ginčų tarp "Gazprom" ir Ukrainos "Naftogaz" dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito sutarčių nutraukimą, atkuriant šalių komercinių interesų pusiausvyrą. Tai taip pat reiškia Ukrainos Antimonopolinio komiteto sprendimo panaikinti "Gazprom" skirtą baudą už tariamą piktnaudžiavimą monopolija Ukrainos dujų tranzito rinkoje ir pažeistų šalies bendrovių nuosavybės teisių atkūrimą", — sakoma pranešime.

  Taigi "Gazprom" patvirtino "Naftogaz" vadovo Andrejaus Kobolevo išsakytą informaciją, kad abipusis Kijevui siūlomų pretenzijų atmetimas apima maždaug 7 milijardų dolerių antimonopolinę baudą. 

  Ukrainos antimonopolinis komitetas skyrė 3 mln. JAV dolerių baudą "Gazprom" už tariamą piktnaudžiavimą monopoline padėtimi dujų tranzito rinkoje 2009–2015 metais, o vėliau gavo Kijevo teismo sprendimą priversti vykdyti beveik 7 mlrd. dolerių už pavėluotus mokėjimus.

  Dar šia tema

  "Klaipėdos nafta" iki 2024-ųjų pabaigos įsigis SGD laivą-saugyklą
  Lietuvą pasiekė pirmasis lapkritį Norvegijos SGD krovinys
  Tegai:
  Kijevas, dujų tranzitas, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom

  Svarbiausios temos