00:43 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Pasak deputato, šiandieninė JAV pozicija niekuo nesiskiria nuo Adolfo Hitlerio, kuris okupavo svetimas teritorijas siekdamas gauti prieigą prie jų žaliavų šaltinių, kad pagerintų savo valstybės ekonomiką

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. JAV karinės misijos išplėtimas "siekiant užtikrinti Sirijos naftos telkinių saugumą" — tai bandymas gauti prieigą prie Sirijos resursų, o tai primena Adolfo Hitlerio veiksmus, kuris šiems tikslams pasiekti  okupavo kitų valstybių teritorijas, RIA Novosti pareiškė Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Aleksandras Šerinas.

  Anksčiau agentūra "Associated Press" su nuoroda į šaltinius pranešė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas patvirtino išplėstinės JAV karinės misijos vykdymą siekiant užtikrinti naftos telkinių saugumą Sirijos rytuose. Pažymima, kad Amerikos prezidento sprendimas reiškia šimtų JAV karių buvimą Sirijoje, nepaisant to, kad anksčiau Trampas paskelbė apie kariuomenės išvedimą iš šios šalies.

  "Šiandieninė JAV pozicija niekuo nesiskiria nuo Adolfo Hitlerio, kuris užgrobė ir okupavo svetimas teritorijas siekdamas gauti prieigą prie jų žaliavų šaltinių, kad pagerintų savo valstybės ekonomiką. Todėl šiandien tai jau gerai žinoma karinio įsikišimo į kitų valstybių interesus politika, kad gautų prieigą prie šių valstybių žaliavų. Geruoju, Donaldas Trampas turi pašalinti savo kareivius ir pirkti šią naftą iš Sirijos žmonių, iš oficialių Sirijos valdžios institucijų, ir jos, žinoma, vykdys šias sutartis, jei valstybė moka už žaliavas", — pasakė Šerinas.

  Jis pažymėjo, kad Trampas tęsia JAV politiką, kuri tęsiasi jau pusę amžiaus ir kuria siekiama gauti prieigą prie išteklių taikos ir demokratijos pavidalu.

  "Tai yra bandymas gauti prieigą prie šių valstybių išteklių ir sunaudoti juos visiškai nemokamai... Jie nori (gauti prieigą prie išteklių) nemokamai — taip, kaip ir Adolfas Hitleris troško Baku naftos per Didįjį Tėvynės karą. Taip ir Donaldas Trampas pasiekė Sirijos naftą", — pabrėžė deputatas.

  Dar šia tema

  JAV bando "demonizuoti" Rusijos ir Sirijos įvaizdį, teigia ekspertai
  Lietuva nesiųs karių į Siriją po JAV sprendimo išvesti kariuomenę
  JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją
  Daugiau nei pusė amerikiečių pritaria Trampo apkaltai
  Tegai:
  JAV, Adolfas Hitleris, Donaldas Trampas, Rusija

  Svarbiausios temos