08:12 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (343)
  35

  Pasak mokslininkų, priepuolio metu nutrūksta kraujo tiekimas daliai širdies raumens, o tai lemia audinių mirtį

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik.  Vašingtono universiteto Sent Luise (JAV) tyrėjai rado būdą apsaugoti pažeistą širdį nuo antrojo priepuolio, praneša portalas "Medical Xpress".

  Priepuolio metu nutrūksta kraujo tiekimas daliai širdies raumens, o tai lemia audinių mirtį. Jei pacientui pavyksta išgyventi, imuninės ląstelės — makrofagai — "valo" negyvo audinio širdį ir skatina jo atsigavimą, teigia mokslininkai.

  Taip pat makrofagai turėtų pakankamai greitai "gydyti" širdį, nes laikui bėgant jie tampa toksiški širdžiai ir gali išprovokuoti pakartotinį uždegimą.

  Atlikę eksperimentus su pelėmis, mokslininkai nustatė, kad makrofagų efektyvumas gali būti padidintas. Norėdami tai padaryti, jie suaktyvino TFEB molekulę, kuri padidino lizosomų skaičių ląstelės viduje.

  "Jei makrofagai yra" praryjantys ląsteles", tada lizosomos yra jų skrandis. Kai žymiai padidinome lizosomų skaičių, mes padėjome makrofagams suvirškinti pažeistas širdies ląsteles. Dėl to, užuot vėl patyrę širdies priepuolį, pastebėjome infekcijos laipsnio sumažėjimą ir priepuolio išsivystymą", — teigė vienas iš tyrimo autorių, kardiologas Abchinavas Divanas.

  Tyrėjai pastebi, kad TFEB molekulė taip pat padėjo makrofagams efektyviau virškinti lipidus ląstelių membranose.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (343)

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo produktą, kuris padės išvengti širdies ligų
  Mokslininkai įvardijo naują rūkymo keliamą žalą
  Tegai:
  tyrimas, sveikata, širdis, mokslininkai

  Svarbiausios temos