12:10 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Briuselis nori iš krizės išvesti pagrindines ES šalis. Tokia politika neišvengiamai reiškia Europos periferijos finansavimo mažinimą, sakė ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Briuselis ketina mažinti subsidijas naujosioms Europos Sąjungos valstybėms, o šių šalių lyderių skundai situacijos nepakeis, sakė ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva metu.

  Derliaus nuėmimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  "Šis procesas jau vyksta. Tai lemia kelios priežastys: didėjantis ES priešininkų populiarumas Vakarų Europoje (šalyse-donorėse). Tai yra Europos ekonomikos augimo sulėtėjimas, prie kurio, beje, prisideda ir Lietuva, ir kitos Rytų Europos šalys, kenkdamos strateginiams projektams, tokiems kaip "Nord Stream". Tai pat Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES, ir galiausiai — pagrindinė Vakarų Europos paramos teikėjų — Vokietijos, Prancūzijos, Italijos — strateginė orientacija, kad krizės, apėmusios ES, atveju jos turėtų sutelkti dėmesį į Europos civilizacijos išsaugojimą ir krizių įveikimą", — sakė jis.

  Ekspertas pridūrė, kad šis principas neišvengiamai susijęs su ES periferijos finansavimo sumažinimu.

  "Todėl Nausėda ir kiti Rytų Europos valstybių vadovai gali skųstis dėl lėšų mažinimo, kiek tik nori. Jie gali tai vadinti tam tikru Briuselio ir svarbiausių Vakarų Europos paramos teikėjų kerštu", — padarė išvadą ekspertas.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priminė Suomijos ministrui pirmininkui Antti Rinne Vilniaus poziciją dėl ES biudžeto dydžio ir paskirstymo. Visų pirma jis atkreipė dėmesį, kad Lietuva mano, jog nepriimtina mažinti subsidijas ūkininkams. Anot jo, netinkamas finansavimas gali pristabdyti svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimą ir sumažinti regiono konkurencingumą.

  Dar šia tema

  Lietuvos žemės ūkio ministerija prognozuoja produktų brangimą dėl didelių akcizų
  Ekspertas: Baltijos šalių gyventojai Britanijai yra nepageidaujami migrantai
  Tegai:
  Lietuva, Briuselis, ES

  Svarbiausios temos