12:50 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Ukroboronprom, archyvinė nuotrauka

  "Ukroboronprom" vadovas Abromavičius pasisakė apie Trampo atsiųstą patarėją

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Anot buvusio Lietuvos verslininko, o dabar "Ukroboronprom" generalinio direktoriaus, koncerno vadovybė nesidalina "didelėmis paslaptimis"

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. "Ukroboronprom" valstybinio koncerno vadovas Aivaras Abromavičius teigė, kad tarp jo patarėjų yra asmuo, kurį delegavo JAV prezidentas Donaldas Trampas. Jis tai pasakė interviu "Ukrinform".

  "Pavyzdžiui, daktaras Winteris, buvęs JAV karinio jūrų laivyno sekretorius. Jis yra specialus JAV vyriausybės atstovas Ukrainos karinio-pramoninio komplekso reformų klausimais", — sakė Abromavičius.

  Anot jo, patarėjai atvyksta kartą per ketvirtį ir bendrauja su koncerno vadovu Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos ar "Ukroboronprom" derybų vietose.

  Anot Abromavičiaus, bendrovė "didelių paslapčių" užsienio konsultantams neatskleidžia.

  "Čia, be abejo, perdėta šios valstybės paslapties svarba. Beveik visi didžiausi pasaulio ginklų gamintojai, visos valstybinės įmonės prekiauja vertybinių popierių biržoje", — pridūrė jis.

  Abromavičius teigė, kad visi duomenys skelbiami internete, tačiau technologija neatskleidžiama. "Skaičius — taip, pardavė 500 tankų, pardavė du kreiserius ir panašiai. Kas tai per paslaptys? Visi tai žino", — aiškino jis.

  Abromavičius yra Lietuvos verslininkas. 2014 metais jis tapo Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministru, prieš pradėdamas eiti šias pareigas jis gavo Ukrainos pilietybę.

  2019 metų birželį Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis paskyrė Abromavičių "Ukroboronprom" stebėtojų tarybos nariu, liepą jis buvo išrinktas tarybos vadovu, o nuo rugpjūčio taip pat yra valstybinio koncerno generalinis direktorius.

  Anksčiau JAV kilo skandalas dėl Trampo telefoninio pokalbio su Zelenskiu, kuriame jie kalbėjo apie būtinybę pradėti tyrimą dėl Džozefo Baideno (Joseph Biden) sūnaus. JAV Kongreso demokratai manė, kad Trampas darė spaudimą Zelenskiui dėl jo politinių interesų, nes Baidenas ruošėsi tapti Trampo varžovu per kitus JAV prezidento rinkimus. Tiek Trampas, tiek Zelenskis nepatvirtina spaudimo fakto. Tačiau demokratai Kongrese pradėjo Trampui apkaltos procesą.

  Dar šia tema

  Ukrainoje išbandyti nauji prieštankiniai ginklai
  Zelenskis paskyrė Abromavičių "Ukroboronprom" stebėtojų tarybos nariu
  Ukrainos teisėjas įvertino bylų prieš Porošenką perspektyvas
  Tegai:
  Ukroboronprom, Donaldas Trampas, Ukraina

  Svarbiausios temos