02:19 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Antrankiai, archyvinė nuotrauka

  Didžiojoje Britanijoje nuteistas kalėti lietuvis, veikęs nusikaltėlių gaujoje

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Per trejus metus užpuolikai iš neteisėtos prekybos narkotikais, cigaretėmis ir alkoholiu gavo beveik 700 milijonų eurų

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. JK trys nusikaltėlių grupuotės, vykdžiusios cigarečių ir narkotikų kontrabandą, nariai buvo įkalinti po to, kai buvo sugauti su milijonu svarų (per 1,1 milijono eurų) grynųjų, praneša britų leidinys "The Daily Mail".

  Arturs Nespors (30 m.), Aleksejus Rybnikovas (42 m.) ir Marius Stancikas (40 m.) buvo sulaikyti po to, kai policija apieškojo namus Koventryje ir Mančesteryje ir rado didžiulį kiekį grynųjų.

  Be to, įvairių Europos šalių policija apieškojo 40 patalpų visoje Europoje ir sučiupo kitus grupuotės narius, įskaitant gaujos lyderį — jį rado Ispanijoje.

  Leidinio duomenimis, reidai vyko Lenkijoje, Lietuvoje, Ispanijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Kratų metu teisėsaugos pareigūnai rado daugiau nei septynis milijonus svarų (aštuonis milijonus eurų) tiek grynaisiais, tiek aukso luitais, deimantais, papuošalais ir sportiniais automobiliais.

  Nusikaltėliai užsiėmė narkotikų ir cigarečių kontrabanda Britanijoje. Tuomet grynieji buvo gabenami į Lenkiją, kur buvo plaunami pinigai — už juos buvo perkamas elitinis nekilnojamasis turtas ir automobiliai. Anot tyrėjų, Stancikas, Nespors ir Rybnikovas iš Jungtinės Karalystės išveždavo grynuosius pinigus, slėpdami juos tarp drabužių lagamine.

  Anot valdžios institucijų, nusikaltėliai per pastaruosius trejus metus uždirbo daugiau kaip 600 milijonų svarų (beveik 700 milijonų eurų).

  Stancikas nuteistas dvejiems metams ir trims mėnesiams, Nespors ir Rybnikovas — penkeriems metams ir trims mėnesiams. Dar vienas lietuvis Agnius Sindaras (43 m.) deportuotas iš Britanijos į tėvynę.

  Dar šia tema

  Migrantų kambariuose pasieniečiai aptiko draudžiamų daiktų
  Indai per Lietuvą į Vakarų Europą gabeno Bangladešo piliečius, visi asmenys sulaikyti
  Lietuvoje sulaikyti du teisingumo vengę latviai
  Tegai:
  nusikalstama veikla, lietuvis, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos