11:25 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

  Makronas teigė, kad peržiūrėti santykius su Rusija neišvengiama

  © AP Photo / Francois Mori
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
  37 0 0

  Anot Prancūzijos prezidento, tai, kad JAV elgiasi "neapdairiai" su Rusija, parodo jos administracinį, politinį ir istorinį "super-ego"

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu leidiniui "Economist" teigė, kad, norint sukurti taiką Europoje ir atgauti strateginę nepriklausomybę, Europai reikia peržiūrėti santykius su Rusija.

  "Jei norime sukurti taiką Europoje ir atkurti strateginę Europos autonomiją, turime persvarstyti savo poziciją Rusijos atžvilgiu", — sakė Makronas ir pridūrė, kad tai gali užtrukti dešimt metų.

  Anot jo, tai, kad JAV elgiasi "neapdairiai" su Rusija, parodo jos administracinį, politinį ir istorinį "super-ego".

  "Tačiau tarp mūsų yra vandenynas. Tai yra mūsų santykiai su kaimynais, mes turime teisę būti autonomiški, nekartoti Amerikos taikomų sankcijų, permąstyti strateginius santykius su Rusija be jokio naivumo, būdami tvirti Minsko proceso ir to, kas vyksta Ukrainoje, klausimais. Aišku, kad strateginius santykius reikia iš naujo apibrėžti", — sakė Prancūzijos prezidentas.

  Jis mano, kad santykiuose tarp abiejų šalių yra "neišspręstų konfliktų", tačiau, nepaisant to, "daug ką reikėtų aptarti".

  "Tai, ką aš siūlau, yra praktika, kurios metu mes kalbame apie tai, kaip matome pasaulį, apie kylančią riziką, apie galimus bendrus interesus ir kaip atkurti tai, ką aš vadinu pasitikėjimo ir saugumo architektūra", — pridūrė Makronas.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)

  Dar šia tema

  Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo
  Bundestagas atmetė siūlymą panaikinti antirusiškas sankcijas
  Tegai:
  santykiai, JAV, Rusija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos