12:53 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Piešinio Prancūzijos kariuomenės būriai Smolenske 1812 metų spalio 28 dieną reprodukcija

  Peskovas: Rusija pasirengusi perduoti Napoleono bendražygio palaikus Prancūzijai

  © Sputnik / Павел Балабанов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Generolo Šarlio Etjeno Giudeno palaikai rasti šią vasarą vykusių kasinėjimų metu, Karališkajame bastione, Lopatinskio sode, Smolenske

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Rusija pasirengusi perduoti Prancūzijai Napoleono bendražygio generolo Giudeno palaikus, rastus netoli Smolensko, jei to norės Prancūzija, sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas. Apie tai rašoma RIA Novosti straipsnyje.

  Palaikai, kurių priklausomybė kėlė klausimų ekspertams, buvo rasti šią vasarą vykusių kasinėjimų metu, Karališkajame bastione, Lopatinskio sode, Smolenske. DNR tyrimas patvirtino, kad jie tikrai priklauso vienam iš artimiausių Napoleono bendražygių — generolui Šarliui Etjenui Giudenui (Charles-Étienne Gudin).

  "Iš tikrųjų ši istorija yra gerai žinoma. Mūsų ir Prancūzijos archeologai atliko puikų darbą, ištyrė dokumentus ir atliko bendrus kasinėjimus. Tiesą sakant, visi DNR tyrimai, kaip aš suprantu, patvirtino, kad tai iš tikrųjų buvo generolas Giudenas. Prezidentas Putinas jau žino apie tai. Ir, žinoma, jei Prancūzija nurodys savo ketinimus šiuo klausimu, domėsis šiuo klausimu, tada, žinoma, mes būsime pasirengę suteikti visą įmanomą pagalbą", — žurnalistams sakė Peskovas.

  Šarlis Etjenas Giudenas (1768-1812) 1812 metais vadovavo Prancūzijos kariuomenės 1-ojo korpuso 3-ajai divizijai. Jis dalyvavo Smolensko mūšyje ir buvo mirtinai sužeistas 1812 metų rugpjūčio 19 dieną — patrankos sviedinys nutraukė jam abi kojas.

  Anot liudininkų, Giudenas beveik iškart buvo nukreiptas į Smolenską, kur jį asmeniškai prižiūrėjo Napoleonas. Bet padėti Giudenui buvo neįmanoma, ir jis mirė.

  Archeologinė ekspedicija Smolenske buvo organizuota kaip dalis projekto, kuris vykdomas globojant Prancūzijos ir Rusijos forumui "Trianono dialogas", įkurtam Rusijos ir Prancūzijos prezidentų Vladimiro Putino ir Emanuelio Makrono iniciatyva. Ekspediciją organizavo Rusijos ir Prancūzijos istorinių iniciatyvų plėtros fondas bei Rusijos mokslų akademija.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada ragina Vakarus nekartoti Napoleono klaidų
  Atsinaujinęs Napoleono kalnas Kaune atvers lankytojams karybos istorijos dalį
  Tegai:
  Smolenskas, palaikai

  Svarbiausios temos