20:16 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Prancūzijos prezidentas mano, kad Europa turi "atsibusti" ir pradėti stiprinti gynybos potencialą, nes ji yra "ant bedugnės krašto"

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigė, kad Europa nebegali tikėtis, jog JAV gins savo NATO sąjungininkus. Šią nuomonę jis išsakė interviu "The Economist".

  "Tai, kas vyksta dabar — NATO smegenų mirtis. Jūs nesuderinę jokių strateginių sprendimų", — sakė jis.

  Kaip pavyzdį Makronas paminėjo situaciją Vidurio rytuose. Jo manymu, JAV "nusigręžia nuo sąjungininkų, išvesdamos armijos dalinius iš šiaurės rytų Sirijos, o Turkija tuo metu vykdo nekoordinuotas karines operacijas".

  Ukrainos ir NATO vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Маркив

  Prancūzijos prezidentas mano, kad Europa turi "atsibusti" ir pradėti stiprinti gynybos potencialą, nes ji yra "ant bedugnės krašto". Taip pat Makronas abejojo NATO chartijos straipsnio dėl kolektyvinės gynybos veiksmingumu, pagal kurį "ataka prieš vieną aljanso narį yra visų jos narių puolimas".

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas jau pareiškė, kad Vakarų šalys Vidurio rytuose padarė "šiurkščią klaidą". Makronas ypač kritikavo Vašingtono sprendimą išvesti kariuomenę iš Sirijos, apie kurį jis ir kitos NATO narės sužinojo iš "Twitter'io". Jis pabrėžė, kad tokie veiksmai verčia abejoti Šiaurės Atlanto aljanso veikimu.

  Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas palaikė dialogą su Rusija.

  "Turime būti tvirti dialoge su Rusija. Priešingu atveju tai gali būti suprantama kaip silpnumas ir gali kelti pavojų", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Zelenskis papasakojo, kodėl Ukraina siekia stiprinti bendradarbiavimą su NATO
  Buvęs Austrijos ambasadorius įvardijo Gorbačiovo geopolitinę klaidą
  Buvęs JAV diplomatas paragino JAV pripažinti Krymą Rusijos dalimi
  Tegai:
  Europa, mirtis, NATO, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos