08:46 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Dokumento autoriai griežtai smerkia įvykius, susijusius su nacizmo heroizavimu ir propaganda, ir ragina valstybes visomis tinkamomis priemonėmis panaikinti rasinės diskriminacijos formas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Trečiasis JT Generalinės Asamblėjos komitetas socialiniais ir humanitariniais klausimais balsų dauguma priėmė Rusijos rezoliucijos projektą dėl kovos su nacizmo šlovinimu, prieštaravo tik JAV ir Ukraina, praneša RIA Novosti.

  Šis dokumentas vadinasi "Kova su nacizmo, neonacizmo heroizcija ir kitomis praktikomis, kurios prisideda prie šiuolaikinių rasizmo formų, rasinės diskriminacijos, ksenofobijos ir su tuo susijusios netolerancijos eskalavimo". Už jį balsavo 121 valstybė, 55 šalys susilaikė.

  Rezoliucijoje rekomenduojama šalims imtis atitinkamų konkrečių priemonių, "tarp jų ir įstatymų leidybos bei švietimo srityje, atsižvelgiant į jų tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje, siekiant užkirsti kelią Antrojo pasaulinio karo rezultatų peržiūrai ir nusikaltimų žmoniškumui bei karo nusikaltimų per Antrąjį pasaulinį karą neigimui".

  Dokumento autoriai griežtai smerkia įvykius, susijusius su nacizmo heroizavimu ir propaganda, ir ragina valstybes visomis tinkamomis priemonėmis panaikinti visas rasinės diskriminacijos formas, tame tarpe ir įstatymų leidybos lygmeniu, jei to reikalauja aplinkybės.

  Kaip žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Humanitarinio bendradarbiavimo ir žmogaus teisių departamento vadovas Rinatas Aliautdinovas, viena iš delegacijų, balsavusių prieš Rusijos rezoliuciją, konsultacijų metu, rengdama šį dokumentą, teigė, kad "niekas niekada neturėtų būti kaltinamas už bendradarbiavimą su nacizmu".

  "Mano nuomone, nėra ką daugiau komentuoti", — sakė jis.

  Atsakydamas į aiškų klausimą, ar tai buvo Ukrainos delegacija, diplomatas sakė: "Nesunku atspėti".

  Rusijos ir daugelio valstybių, įskaitant ESBO dalyvius, iniciatyva JT Generalinė Asamblėja kasmet priima rezoliuciją prieš nacizmo šlovinimą. Be to, įprastai tik Kijevas ir Vašingtonas prieštarauja šiam dokumentui.

  Dar šia tema

  JAV ir Ukraina vėl nepalaikė JT rezoliucijos prieš nacizmo heroizaciją
  Latvijos Seimas atmetė peticiją kovotojų prieš nacizmą paminklams apsaugoti
  Tegai:
  įstatymas, propaganda, nacizmas

  Svarbiausios temos