16:30 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)
  49

  Lenkija skyrė "Engie Energy" 44,7 milijono JAV dolerių baudą už nuolatinį ir nepagrįstą atsisakymą siųsti prašomus dokumentus

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK skyrė baudą vienai didžiausių Europos energetikos kompanijų — prancūzų įmonei "Engie" už bendradarbiavimo stoką "Nord Stream-2" projekto atveju, pranešama įstaigos Twitter paskyroje.

  "Engie Energy" skyrėme 44,7 milijono JAV dolerių baudą už nuolatinį ir nepagrįstą atsisakymą siųsti prašomus dokumentus", — teigiama pranešime.

  Tačiau jame nenurodyta, ar UOKiK skyrė baudą kitiems dujų projekto dalyviams.

  Gegužės mėnesį Lenkija apkaltino "Gazprom" ir penkis jos partnerius ("OMV", "Wintershall", "Shell", "Uniper" ir "Engie") už Lenkijos įstatymų pažeidimą finansuojant dujotiekio statybą.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekių, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Bendra projekto kaina yra devyni su puse milijardo eurų.

  Iš pradžių "Gazprom" ir jos partneriai planavo sukurti bendrą įmonę, tačiau negalėjo gauti UOKiK pritarimo. Tokiu būdu, Rusijos koncernas liko 100 procentų veikiančios bendrovės "Nord Stream 2 AG" savininkas, o Europos bendrovės įsipareigojo projektą finansuoti perpus — po 950 milijonų eurų kiekviena. Kitą pusę — 4,75 milijardo eurų — duoda "Gazprom".

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva negaus pinigų iš ES nei prašymais, nei skundais
  Ukraina įvardijo naują būdą užblokuoti "Nord Stream-2"
  Ekspertas priminė, kaip Danija įtikino Baltijos šalis paremti "Nord Stream" — video
  Tegai:
  Nord Stream-2, Prancūzija, Lenkija

  Svarbiausios temos