19:44 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas teigė, kad "NATO visiškai prarado koordinavimą aljanso viduje, ir tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį"

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas teigė, kad NATO visada rizikuoja tapti "pasenusia", aljansas turi pasikeisti, kad atitiktų šiandienos iššūkius, įskaitant šalis nares, kurios sąžiningai turi prisidėti prie biudžeto, praneša RIA Novosti.

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Olivier Matthys

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu žurnalui "The Economist" teigė, kad "NATO visiškai prarado koordinavimą aljanso viduje, ir tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį". Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad jie nepritaria aštriems Prancūzijos lyderio žodžiams apie aljansą su "mirusiomis smegenimis".

  "Tiek daug gerų atsakymo variantų, tiek daug kamerų, taip", — per kalbą Kiorber-Stiftung, Berlyne, sakė Pompėjas klausytojams, atsakydamas į klausimą, ar aljansas sensta.

  Jis pabrėžė, kad "NATO yra 70 metų".

  "Ji turi augti ir keistis, ji turi susidurti su šiandienos realijomis ir iššūkiais, kurie šiandien yra visiškai kitokie. NATO visada gresia senatvė, ir ne dėl partnerystės, ir ne dėl politinių įsipareigojimų. Nemanau, kad transatlantinė partnerystė kada nors pasens. NATO iš tikrųjų susiduria su tokia grėsme, jei ji nepadarys to, ką reikia padaryti, ji veiksmingai neįveiks šiandienos iššūkių", — sakė jis.

  Pompėjas pridūrė, kad "jei šalys tiki, kad gali gauti naudos iš saugumo, neprisidėdamos prie NATO ir nesuteikdamos jai reikalingų išteklių, padidės rizika, kad NATO taps neveiksminga ir pasenusia". "Turime to nepamiršti, neturėtume priimti šių dalykų kaip duotybės", — sakė diplomatas.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  NATO bando įbauginti Rusiją: Lietuvoje vyksta pratybos "Geležinis Vilkas II"
  Auksiniai žodžiai: Rusijos URM pakomentavo Makrono kalbą apie NATO "smegenų mirtį"
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, JAV, NATO

  Svarbiausios temos