01:01 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas išreiškė požiūrį, kad JAV nusigręžia nuo savo sąjungininkų, Europa nebegali tikėtis jų palaikymo

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Rusija turi tris plėtros scenarijus, tokią nuomonę interviu žurnalui "The Economist" išsakė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas.

  Kaip pirmąjį variantą Makronas įvardijo Rusijos galimybes atkurti supervalstybės statusą, pasikliaudama vien savo jėgomis. Tačiau, pasak Prancūzijos vadovo, tai bus nepaprastai sunku. Kaip priežastį Makronas įvardijo ekonominės galios ir gyventojų trūkumą.

  Antrasis galimas plėtros scenarijus — "Eurazijos modelis". Tačiau Prancūzijos lyderis pažymėjo, kad šiame regione jau yra dominuojanti šalis — Kinija. Anot Makrono, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "vis labiau tolsta" nuo Kinijos lyderio Si Dzinpingo.

  Trečiasis variantas, pasak Makrono, apima naujo subalansuoto santykių su Europa modelio paiešką. Jis mano, kad Maskva dabar ES suvokia kaip JAV vasalą dėl to, kad NATO priartėjo prie Rusijos sienų, tačiau ateityje, pasak Prancūzijos vadovo, ši pozicija gali keistis.

  Interviu "The Economist" metu Makronas taip pat pažymėjo, kad NATO išgyvena "smegenų mirtį". Prancūzijos vadovas teigia, kad JAV nusigręžia nuo savo sąjungininkų, Europa nebegali tikėtis jų palaikymo.

  Rusijos ir Vakarų santykiai 2014 metais pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme. JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė jai sankcijas. Maskva reagavo į maisto embargą, pakeitė importą ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dabar Vakaruose vis dažniau išsakomas poreikis panaikinti ribojamąsias priemones, darančias žalą tiems, kurie jas įveda, ir atkurti dialogą su Maskva.

  Dar šia tema

  Makronas teigė, kad peržiūrėti santykius su Rusija neišvengiama
  Makronas konstatavo NATO "smegenų mirtį"
  Tegai:
  ES, NATO, Rusija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos