05:12 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (344)
  83

  Gydytoja pataria nepirkti ir nevartoti tokių produktų, kurių spalva ryški ir kuriuose pridėta saldiklių

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Dietologė Elena Solomatina per interviu su "Večerniaja Moskva" nepatarė valgyti saldumynų, kuriuose derinamas cukrus ir transriebalai.

  Anot jos, transriebalai naudojami konditerijos gaminiuose pavadinimu "konditerijos riebalai" arba kaip margarinas. Dietologė taip pat pažymėjo, kad spurgos nėra naudingos. Jos kepamos verdančiame aliejuje, dažniausiai transriebaluose. Į įdarą dedamos cheminės medžiagos, imituojančios skonį, taip pat neorganinės kilmės dažai. Todėl Solomatina patarė nepirkti ryškios spalvos ir stipraus kvapo saldumynų.

  "Tokie produktai padeda sutaupyti, nes transriebalai ir cheminiai kvapikliai, kartu su dažikliais, kainuoja gana mažai. Jie parduodami atskirai arba pagal tūrį. Tačiau panašūs kepiniai — tikra "bomba skrandžiui", — perspėjo gydytoja.

  Ji taip pat perspėjo nepirkti ir importuoto marmelado, kuris turi ryškią spalvą ir primena elastinę juostą. Tokiuose saldumynuose, pasak gydytojos, naudojami cheminiai tirštikliai. Tikras marmeladas, kaip paaiškino Solomatina, gaminamas iš agaro.

  Gazuoti gėrimai, pasak gydytojos, taip pat yra kenksmingi.

  "Iš esmės tai yra skystis, turintis daug cukraus ir cheminių priedų. Tokiuose gėrimuose esantis anglies dioksidas dirgina gleivinę ir pagreitina šio mišinio absorbciją", — sakė ji.

  Solomatina pažymėjo, kad gazuotuose gėrimuose esanti fosforo rūgštis iš organizmo išplauna kalcį. Be to, kai kuriuose gėrimuose yra kofeino, visų tokių gėrimų rūgštingumas yra didelis.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (344)

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė potraukio alkoholiui priežastį
  Mokslininkai įvardijo "negyvybingiausią" vietą Žemėje
  Mokslininkai įvardijo produktą, kuris padės išvengti širdies ligų
  Tegai:
  sveikata, saldainiai

  Svarbiausios temos