02:33 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Zelenskis pasirašė dekretą dėl skubių reformų

  CC BY 4.0 / Офис Президента Украины
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Pagal dekretą, Teisinių reformų komisija iki 2019 metų gruodžio 1 dienos turi pateikti prezidentui siūlymus, susijusius su Konstitucijos pataisomis dėl valdžios decentralizacijos

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė dekretą "Dėl skubių reformų įgyvendinimo ir valstybės stiprinimo priemonių", praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos prezidento spaudos tarnybą.

  "Dokumente kalbama apie priemones, kuriomis siekiama tęsti struktūrines ekonomines reformas, įvesti papildomus mechanizmus, siekiant pagreitinti socialinį ir ekonominį Ukrainos vystymąsi, gerinti gyventojų gerovę, darnų regionų vystymąsi, įvesti europietišką gyvenimo lygį, stiprinti valstybę", — teigiama pranešime.

  Visų pirma, ministrų kabinetui buvo pavesta iki šių metų pabaigos parengti ir pateikti įstatymų pataisas, susijusias su konkurencingos geležinkelių transporto, vidaus vandens transporto, atliekų tvarkymo rinkos veikimo sąlygomis, kovos su nelegalia gintaro gavyba ir skolų išmokėjimu didmeninėje elektros rinkoje, sąlygų sudarymą.

  "Iki šių metų pabaigos ir per visus 2020 metus vyriausybė turėtų imtis priemonių stiprinti tarptautinę Ukrainos paramą, susijusią su suvereniteto ir teritorinio vientisumo atkūrimu, ir užtikrinti nuolatinę tarptautinę paramą mūsų valstybės kursui link Europos ir euroatlantinės integracijos", — sakoma pareiškime.

  Be to, pagal dekretą, Teisinių reformų komisija iki 2019 metų gruodžio 1 dienos turi pateikti prezidentui siūlymus dėl Konstitucijos pataisų, susijusių su valdžios decentralizacija.

  Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad prioritetas — tęsti reformas finansų ir bankų sektoriuose. "Mūsų komanda, vyriausybė, Nacionalinis Ukrainos bankas, indėlių garantijų fondas ir aš asmeniškai stengsiuosi grąžinti lėšas, išleistas mokėjimams bankrutavusių ir nacionalizuotų bankų indėlininkams ir valstybinių bankų kapitalizacijai dėl nesąžiningų skolininkų", — spaudos tarnyba cituoja Zelenskį.

  Dar šia tema

  Ukrainos tinklaraštininkas įvardijo didžiausią Zelenskio nesėkmę
  Zelenskis tris kartus suklydo, aptardamas "Ukroboronprom" darbą
  "Ukroboronprom" vadovas Abromavičius pasisakė apie Trampo atsiųstą patarėją
  Tegai:
  reformos, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos