17:38 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  ITU duomenimis, daugiau nei pusė planetos moterų (52 proc.) nesinaudoja internetu ir kitomis ryšių technologijomis

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Beveik 4,1 milijardo žmonių naudojasi internetu, tačiau išsivysčiusiose šalyse moterys juo naudojasi rečiau nei vyrai, teigiama antradienį paskelbtoje Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) metinėje ataskaitoje.

  ITU duomenimis, daugiau nei pusė planetos moterų — 52 proc. — nesinaudoja internetu ir kitomis ryšių technologijomis. Tarp vyrų, neturinčių interneto, yra 42 proc. Taip pat atotrūkis tarp vartotojų auga Afrikoje, Arabų valstybėse ir Azijos bei Ramiojo vandenyno regionuose.

  ITU pažymėjo, kad šiuo metu 96 proc. gyventojų gyvena su prieinamumu iš mobiliųjų signalų, jų tarpe 93 proc. žmonių turi prieigą prie 3G ir naujesnių tinklų. Didžiausia aprėptis užfiksuota Pietų ir Šiaurės Amerikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno regionuose bei Europoje. Mažiausia prieiga yra Afrikoje (tik 79 procentai).

  Dokumente pabrėžiama, kad vyrų ir moterų prieigos prie interneto skirtumai tiesiogiai priklauso nuo to, ar jie turi mobilųjį telefoną. Iš 85 šalių, kurios pateikė ITU atitinkamus duomenis, 61 šalyje yra daugiau vyrų nei moterų, turinčių mobiliuosius telefonus. Čilėje atotrūkis yra 12 proc. Taip pat pasaulyje be interneto vis dar gyvena 3,6 mlrd. žmonių.

  Dar šia tema

  Lietuva — viena iš ES lyderių pagal moterų skaičių tarp mokytojų
  Dietologai atskleidė "amžinos jaunystės" paslaptį
  Tegai:
  išmanieji prietaisai, išmanusis telefonas, vyrai, moterys

  Svarbiausios temos