22:54 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Pergalės Vėliava virš Reichstago pastato

  Žiniasklaida papasakojo, kaip Hitlerio neapykanta padarė Rusiją supervalstybe

  © Sputnik / Евгений Халдей
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  JAV leidinys pažymi, jog 1939 metais pasaulis buvo daugiapolis ir daugelis valstybių jame varžėsi dėl valdžios, tačiau 1945 metais buvo tik dvi supervalstybės: TSRS ir JAV

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Adolfas Hitleris kliedėjo, siekdamas paversti Rusiją didžiule vokiečių kolonija, tačiau jo veiksmai galų gale baigėsi jo šalies dalies pavaldumu Maskvai ir TSRS pavertimu supervalstybe, rašo "National Interest".

  Leidinys pabrėžia, kad 1941 metų birželio 22 dieną keturi milijonai nacių kareivių svajojo pamatyti Kremliaus bokštus, tačiau pradėjo įvykių grandinę, kuri iki šiol apibrėžia šiandieninį pasaulį.

  Pažymima, kad prieš nacių užpuolikų invaziją net britų ir amerikiečių ekspertai netikėjo, kad Maskva galės išgyventi nacių blickrygą ("žaibiškąjį karą"), tačiau 1945 metų gegužę būtent Britanija buvo palaužta, Prancūzija buvo nuniokota, o vokiečiai stebėjo, kaip sovietų tankai važiuoja po Berlyno griuvėsius. Būtent Rusija, pabrėžia NI, lyg kruvinas, bet vis tiek nugalėjęs boksininkas, tebestovėjo ant kojų ir tapo supervalstybe.

  Tačiau, priduriama straipsnyje, jei nebūtų įvykęs Hitlerio puolimas, Tarybų Sąjunga niekada nevaldytų jo "Europos imperijos". Rumuniją, Vengriją ir Bulgariją, kurios susivienijo su Vokietija "kryžiaus kare prieš bolševizmą", taip pat sutriuškino Raudonoji Armija ir vėliau jose buvo įkurta komunistų valdžia. Lenkija ir Čekoslovakija, išlaisvintos nuo nacių režimo, taip pat įstojo į komunistinį bloką.

  Be nacių invazijos, rašo leidinys, šiuolaikinės Rusijos sienos taip pat būtų kitokios. Rytų Prūsija, kurios buvusioje teritorijoje dabar yra Rusijos Kaliningrado sritis, būtų Vokietijos dalis.

  Straipsnio pabaigoje autorius primena, kad 1939 metais pasaulis buvo daugiapolis ir daugelis valstybių jame varžėsi dėl valdžios, tačiau 1945 metais buvo tik dvi supervalstybės: TSRS ir JAV, o kiti pretendentai buvo nugalėti, paimti į nelaisvę ar išsekę.

  Dar šia tema

  Profesorius: Lenkija siekia "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje
  Rusija atsakė į Bulgarijos žodžius apie TSRS vaidmenį Antrajame pasauliniame kare
  Mokslininkas papasakojo, kodėl Hitleris nesugebėjo sukurti savo atominės bombos
  Hitleris asmeniškai nieko nenužudė: kaltė dėl Holokausto bus primesta Baltijos šalims
  Rusijos Valstybės Dūma palygino Trampą su Adolfu Hitleriu
  Atskleista, kaip buvo padaryta Pergalės Vėliavos virš Reichstago nuotrauka
  Tegai:
  Rusija, Adolfas Hitleris, Didysis Tėvynės karas, TSRS

  Svarbiausios temos