18:48 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Politiko teigimu, Krymas būtinai sugrįš į Ukrainos sudėtį, ir tai gali nutikti maksimalaus Rusijos susilpnėjimo metu, kai pusiasalis "išsprūs iš jos rankų"

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Europos ir euroatlantinės integracijos klausimais Dmitrijus Kuleba pareiškė, kad šalis yra faktiškai karo su Rusija būsenoje, kuri gali baigtis tik po "okupuotų teritorijų", įskaitant Krymą, sugrąžinimo.

  Krymas
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  "Aš esu už tai, kad karas su Rusija pasibaigtų. Aš esu už tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje mes kažkaip normalizuotume savo santykius, tačiau tai nebus grindžiama principu "paėmėme ir pamiršome". Rusija turi sumokėti kainą už savo agresiją. Ir karo pabaiga — tai pinigai, sumokėti už agresiją, ir Krymo sugrąžinimas, kad ir kiek laiko tam prireiktų", — sakė politikas interviu "RBK Ukraina".

  Jis taip pat pažymėjo, kad "kompensacijos" dydis kol kas nežinomas.

  Kuleba įsitikinęs, kad Krymas būtinai sugrįš į Ukrainos sudėtį. Anot jo, tai gali nutikti maksimalaus Rusijos susilpnėjimo metu, kai pusiasalis "išsprūs iš jos rankų".

  Iki tos akimirkos "karas" su Rusija bus tęsiamas, mano politikas.

  "Ir mes šiame kare kovosime už Krymą. Kovoti — turiu omenyje pirmiausia politiniu ir ekonominiu būdu", — patikslino jis.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Dar šia tema

  ESBO įgaliotinis priminė, kad Krymas jau priklausė Rusijai
  Įvairių šalių ukrainiečiai ragina panaikinti Krymui taikomas sankcijas
  "Mis Ukraina-2019" nustebino žurnalistus atsakymu apie Krymo priklausomybę
  Ukrainos jūrų pėstininkai pasienyje su Krymu gyvena siaubingomis sąlygomis
  Tegai:
  Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos