02:16 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Izraelio žurnalisto teigimu, Rusija sugebės pakeisti pasaulinės prekybos, kurios pobūdį ilgą laiką nustatė Vakarai su JAV priešakyje, žemėlapį

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Klimato pokyčiai atveria neįkainojamas galimybes Rusijai sustiprinti savo statusą tarptautinėje arenoje, rašo Izraelio laikraštis "Haaretz".

  Autorius Džonatanas Jakobsonas mano, kad didelę naudą šaliai atneš jos palanki geografinė padėtis. Maždaug prieš dešimt metų geologai nustatė, kad 30 procentų pasaulio gamtinių dujų atsargų ir 13 procentų pasaulio naftos atsargų yra po Šiaurės pusrutulio poliarinės zonos ledynais. Palaipsniui tirpstant amžinajam įšalui Arktyje, šios išteklių atsargos tampa prieinamesnės, taip pat ir Rusijai.

  Be to, klimato pokyčiai daro perspektyviais prekybos kelius per Arkties vandenyną. Žurnalistas pabrėžia, kad daugiausia naudos iš to turės tos šalys, kurios turi uostus Šiaurės ir Baltijos jūrose — pirmiausia tai Rusija.

  Tikimasi, kad jei Arkties jūros maršrutai veiks ištisus metus, tada du trečdaliai prekybos, einančios per Sueco kanalą, bus perkelti į naujus transportavimo maršrutus.

  Jakobsonas prognozuoja, kad Rusija sugebės pakeisti pasaulinės prekybos, kurios pobūdį ilgą laiką nustatė Vakarai su JAV priešakyje, žemėlapį.

  Jis priduria, kad šalis taip pat gali gauti naudos iš visuotinio atšilimo, nes padidės žemės ūkio produkcijos apimtis dėl žemių žemės ūkio plėtrai prieinamumo.

  Dar šia tema

  Rusijos plaukiojanti atominė elektrinė "Akademik Lomonosov" atvyko į Čiukotką
  Britanija ketina padidinti savo karinį buvimą Arktyje dėl Rusijos
  "The National Interest" pasakoja apie JAV bejėgiškumą Arktyje
  Tegai:
  Arktis, prekyba, JAV, klimato kaita, Rusija

  Svarbiausios temos