22:46 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  33

  Kanclerė priminė, kad kai pasaulio šalys susidūrė su 2008–2009 metų ekonomikos ir finansų krize, G-20 pasirodė kaip forumas, užtikrinantis bendrą didžiausių pramonės šalių darbą

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel mano, kad labai tikėtina, jog JK Parlamentas patvirtins "Brexit" susitarimą, praneša RIA Novosti.

  "Mes gyvename daugiapoliame pasaulyje, ir, atrodo, turiu nuoširdžiai pasakyti, kad man tai labai rūpi, šis pasaulis slypi protekcionistiniuose konfliktuose, o ne bendradarbiavime ir bendroje veikloje", — sakė Angela Merkel Vokietijos darbdavių konferencijoje Berlyne.

  Ji priminė, kad kai pasaulio šalys susidūrė su 2008–2009 metų ekonomikos ir finansų krize, G-20 pasirodė kaip forumas, užtikrinantis bendrą didžiausių pramonės šalių darbą. Anot jos, toks požiūris truko neilgai, priešingai — "judėjo atgal".

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Merkel pažymėjo, kad Vokietija palaiko tokį glaudų pirmaujančių pasaulio ekonomikų bendradarbiavimą, nes šalį tiesiogiai veikia pasekmės, kurios gali būti susijusios tiek su ekonomikos ciklais, tiek su iššūkiais Vokietijos ekonomikoje. Tačiau ji JAV ir Kinijos prekybos konfliktą, taip pat Britanijos pasitraukimą iš ES pavadino rimta grėsme pasaulio ekonomikai.

  "Manau, kad šiam susitarimui yra didelė tikimybė gauti patvirtinimą JK. Tai būtų naudinga mums visiems", — sakė Merkel.

  Anot jos, toks susitarimas buvo parengtas dėl to, kad "buvo aiškiau, ko reikia JK".

  2016 metais Jungtinė Karalystė surengė referendumą dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Procesas, kuris buvo vadinamas "Brexit", iki šiol nebaigtas, nes buvo sunku susitarti dėl išstojimo sąlygų tarp Londono ir Briuselio bei opozicijos JK konservatorių vyriausybės politikai. Paskutinė kompromisinė pasitraukimo sąlygų versija buvo pasiekta spalį, jau nuo lapkričio 1 dienos JK galėjo palikti Sąjungą, tačiau JK, kuri vėl neratifikavo "Brexit" susitarimo, prašymu išėjimas buvo atidėtas iki 2020 metų sausio 31 dienos.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Merkel paragino Europą plėtoti naujas ginklavimosi sistemas
  Putinas ir Merkel aptarė dujų tranzitą per Ukrainą
  Tegai:
  Brexit, G20, Angela Merkel

  Svarbiausios temos