01:28 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Prancūzijos armijos tarnautojas Leclerc tanko fone, archyvinė nuotrauka

  ES išplėtė europiečių bendrai rengiamų gynybos projektų skaičių

  © AFP 2019 / GUILLAUME SOUVANT
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Naujausi projektai orientuoti į tokias sritis kaip kibernetinis saugumas, medicina ir cheminė, biologinė, radiologinė ir branduolinė sauga

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. ES Taryba antradienį patvirtino papildomą 13 bendrų Europos gynybos projektų, apimančių biologinės ir cheminės saugos, kosmoso ir kibernetinio saugumo sritis, sąrašą, praneša RIA Novosti.

  "Taryba patvirtino atnaujintą 13 projektų, kurie bus įgyvendinami pagal PESCO struktūrizuoto bendradarbiavimo ir gynybos politiką, sąrašą. Šiandien priimtu sprendimu vykdomų projektų skaičius padidinamas iki 47", — sakoma pranešime.

  Penki nauji projektai "orientuoti į personalo paruošimą" tokiose srityse kaip kibernetinis saugumas, medicina ir cheminė, biologinė, radiologinė ir branduolinė sauga.

  "Kiti projektai yra skirti stiprinti bendrus ES veiksmus, taip pat plėsti pajėgumus jūroje, ore ir kosmose", — sakoma pranešime.

  Praėjusiais metais ES šalys padvigubino iki 34 kartu įgyvendinamų gynybos ir saugumo projektų, įskaitant dronus, jų slopinimo sistemas, taktinių raketų sistemas, elektroninio karo sistemas ir cheminių grėsmių stebėjimą.

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į pavojingiausių ES šalių sąrašą
  Lietuva pritaria Lenkijos iniciatyvai kovoti su PVM vengimu ES
  Nausėda: Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių ES ir NATO
  Tegai:
  projektai, gynyba, ES

  Svarbiausios temos