14:15 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Baltarusijos naftos perdirbimo verslui gali kilti bankroto rizika, o tokiu atveju negalima kalbėti apie naftos produktų perkrovimo per Klaipėdą apimties didinimą, mano ekonomistas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Ekonomistas, politologas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva suabejojo Baltarusijos ketinimu didinti krovinių perkrovimą Baltijos uostose ir pažymėjo, kad Minsko pareiškimai — tik žodžiai. Jis priminė, kad Baltarusija bando pasirodyti iš gerosios pusės, nors iš tikrųjų ji yra pavojingoje padėtyje dėl "mokesčių manevro" Rusijoje.

  "Dėl laipsniško muitų panaikinimo didinant Rusijos Federacijos naudingųjų iškasenų mokestį, žalios naftos tiekimo į Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklas kainos pamažu didėja iki pasaulinio lygio. Šios įmonės, atitinkamai, tampa nuostolingos. Jei dabartinė situacija išliks kelerius metus, gali kilti reali Baltarusijos naftos perdirbimo pramonės bankroto grėsmė. Per Klaipėdos uostą nebus ką gabenti", — teigė ekspertas.

  Pasak Nosovičiaus, Rusija ir Baltarusija dabar bando išspręsti šią problemą ir veda derybas, tačiau rezultatų kol kas nėra. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, jo manymu, žodžiai apie didėjančius naftos produktų perkrovimo kiekius per Klaipėdos uostą neatitinka tikrovės.

  Be to, ekspertas mano, kad viena iš derybų sąlygų gali būti ta, kad Baltarusijos naftos produktai bus perkraunami per Rusijos šiaurės vakarų uostus.

  "Šiuo atžvilgiu paskelbti apie naftos produktų perkrovimo kiekio didinimą per Klaipėdą ir apskritai per bet kuriuos kitus uostus —  tai bandymas apsimesti, kad viskas gerai. Baltarusija planuoja padidinti perkrovimą tik žodžiais. Iš tikrųjų Baltarusija ruošiasi naftos perdirbimo pramonės demontažui, nes tai yra labiausiai tikėtinas variantas, jei Rusija nekompensuos padarytos žalos dėl mokesčių manevro. Jei tai įvyks ir Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos tebestovės, aš labai abejoju, kad baltarusiška produkcija bus perkraunama per Baltijos šalių uostus", — sakė Nosovičius.

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" pranešė, kad Baltarusija svarsto galimybę tiekti naftą iš NVS šalių, Artimųjų Rytų ir Afrikos per Ukrainos ir Baltijos šalių uostus, kaip alternatyvą pristatymams iš Rusijos.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva visomis jėgomis stengiasi Baltarusiją paversti "lojalia kaimyne"
  Padėsime nafta ir dujomis: kaip Lietuva įkalbinėjo Minską ginčytis su Rusija
  Premjeras atsakė į pareiškimus apie "Baltarusijos investicijų riziką"
  Tegai:
  Lietuva, naftos produktai, Baltarusija

  Svarbiausios temos