01:29 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Rusijos bombonešis Tu-160, archyvinė nuotrauka

  Rusija pajėgi "dešimt kartų" sunaikinti JAV, rašo Kinijos žiniasklaida

  © Sputnik / Максим Туманов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  136

  Kinijos žiniasklaida atkreipia dėmesį į tai, kad JAV turi priežasčių "smogti" Rusijai dėl Sirijos ir Ukrainos, tačiau nedaro to dėl atsakomojo smūgio baimės

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Rusija, turinti didelius branduolines atsargas, pajėgi sunaikinti JAV teritoriją bent "dešimt kartų". Apie tai rašo kinų leidinys "Sohu".

  Straipsnyje rašoma, kad šalis disponuoja branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, jų pristatymo transporto priemonėmis, branduolinių ginklų, įskaitant lėktuvus "Tu-160", paleidimo vietomis, strateginėmis balistinėmis raketomis, taip pat platformomis "Borej" .

  Leidinys mano, kad Rusija ir toliau "atšiauriai" elgiasi su JAV, "versdama Amerikos valdžią į stingulį".

  "Padėtis pasaulyje tokia, kad JAV įtaka mažėja, ir Rusija ateityje gali atkurti savo pranašumą", — pažymėjo straipsnio autoriai.

  Anot leidinio, JAV galėtų "smogti" Rusijai dėl nesutarimų dėl padėties Sirijoje ir Ukrainoje. Tačiau atsakomojo smūgio tikimybė sustabdo amerikiečius.

  Anot straipsnio autorių, NATO šalys turėtų būti labai atsargios naudodamos jėgą, nes tai gali "sukelti katastrofą".

  Anksčiau karo ekspertas, atsargos pulkininkas Andrejus Koškinas įvardijo du pagrindinius Rusijos pranašumus, jei šalies teritorijoje įvyktų branduolinis smūgis. Analitikas pabrėžė, kad kai kurie Rusijos ginklų pavyzdžiai yra pranašesni už Amerikos technologijas. Be to, pasak jo, nereikėtų užmiršti ir Rusijos karinės vadovybės moralinio potencialo. Ekspertas paragino atkreipti dėmesį į prezidento Vladimiro Putino žodžius, kad Rusija sugeba atremti bet kokią grėsmę.

  Rusijos valdžia ne kartą yra pareiškusi, kad branduolinius ginklus laiko tik apsaugos priemonėmis.

  Teoriškai Maskva gali paskelbti branduolinį smūgį tik kaip atsaką į smūgį.

  Pasak prezidento Vladimiro Putino, toks sprendimas gali būti priimtas, jei raketų išpuolių įspėjimo sistemos ne tik registruos raketų paleidimą, bet ir nustatys tikslią skrydžio trajektorijos prognozę ir kovinių galvučių kritimo Rusijos teritorijoje laiką. Jis taip pat pažymėjo, kad saugumo padėtis pasaulyje pablogėjo po to, kai Vašingtonas pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties.

  Tuo pat metu jis išreiškė pasitikėjimą, kad kol JAV nepriims galutinio sprendimo dėl raketų dislokavimo Azijoje, yra galimybė išspręsti susidariusią situaciją.

  Dar šia tema

  Ukrainos ekspertas paragino sukurti raketas atakoms prieš Rusijos AE
  Kaliningrado srities vadovas JAV planą užgrobti regioną vadina fantastika
  Ukrainos teroras atkeliavo į Amerikos žemę
  Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Tegai:
  branduolinis ginklas, Rusija, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos