21:32 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Kartu šalies gynybos ministras pateikė skaičius, kurie rodo, kaip per šešerius metus padidėjo JAV ir NATO karinis potencialas prie Baltarusijos sienų

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Baltarusija mano, kad amerikiečių bataliono dislokavimas Lietuvoje nėra tiesioginė karinė grėsmė, tačiau negalima neigti, kad karinis pavojus šaliai didėja, sakė Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas, praneša BelTa.

  "Akivaizdu, kad mes nekalbame apie agresiją, tai nėra tiesioginė karinė grėsmė. Tačiau akivaizdus faktas yra didėjantis karinis pavojus šaliai", — sakė jis.

  Ministras pažymėjo, kad per pastaruosius šešerius metus kaimyninėse šalyse dislokuoto NATO ir JAV karinis kontingentas išaugo 13 kartų — nuo 550 iki daugiau nei 7 000. Įrangos ir ginkluotės skaičius išaugo 5 kartus. Anot Ravkovo, pirmą kartą amerikiečių šarvuočiai stovi prie Baltarusijos sienų.

  Jis pabrėžė, kad tai reikšmingas karinės veiklos suaktyvėjimas Europoje.

  Be to, Ravkovas pažymėjo, kad kaimyninės šalys pradėjo žymiai daugiau išleisti karinėms reikmėms.

  "Labai padidėjo išlaidos gynybai. Per pastaruosius penkerius metus Lenkijos karinės išlaidos padidėjo 30 procentų, Lietuvos — beveik 2,5 karto, Latvijos — tris kartus", — sakė ministras.

  Anot jo, Minskas yra priverstas reaguoti į suintensyvėjusią karinę veiklą Europoje, taip pat prie Baltarusijos sienų. Ravkovas pabrėžė, kad kalbama ne apie analogišką atsaką, o apie planuojamą karinės-politinės situacijos plėtrą.

  Spalio pabaigoje į Lietuvą atvyko JAV kariuomenės pirmosios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas, kartu su 30 "Abrams" tankų, 25 pėstininkų kovos mašinomis "Bradley" ir kitais ginklais. Iki kitų metų pavasario šis liks Pabradės poligone. Planuojama, kad JAV kariškiai dalyvaus būsimose pratybose "Defender Europe 2020".

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka išreiškė nepasitenkinimą ir susirūpinimą. Jis pareiškė, kad Minskas turėtų reaguoti į tokį demonstravimą, tačiau kartu pabrėžė, kad Baltarusija "nežvangins ginklais", nes Baltarusija yra taiki valstybė.

  Tuo tarpu Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir gynybos ministras Raimundas Karoblis suskubo patikinti, kad amerikiečių tankai nekelia grėsmės kaimyninei šaliai. Be to, Amerikos kariuomenės dislokavimą aptarė Valstybės saugumo tarybos sekretorius Stanislavas Zasis ir JAV patikėtinė Baltarusijoje Jennifer Moore.

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos Federacijos ir sąjunginės Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karines aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai didėjančia "Rusijos grėsme".

  Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudoja Vakarų šalių isteriją, siekdama didinti pajėgas rytiniame flange.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV karinis-politinis žaidimas Baltijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui
  Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą
  Baltarusija atsakys į JAV tankų dislokavimą Lietuvoje, pareiškė Lukašenka
  Nausėda atskleidė JAV karinių pajėgų dislokavimo Lietuvoje tikslą
  Lietuviai ir baltarusiai gąsdina vieni kitus
  Tegai:
  NATO karinis buvimas, karinės išlaidos, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos