12:16 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)
  47

  JAV prezidentas pasiūlė Turkijos vadovui "eiti suktais keliais" situacijoje su Rusijos oro gynybos sistemų S-400 įsigijimu

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pasiūlė Tajipui Erdoganui priemonių paketą, skirtą JAV ir Turkijos santykiams pagerinti, praneša leidinys "The Washington Post" su nuoroda į šaltinius.

  Leidinyje minimas laiškas, kurį Trampas praeitą savaitę išsiuntė Turkijos lyderiui. Trampas pasiūlė 100 milijardų dolerių vertės prekybos sandorį ir galimybę apeiti sankcijas, kurias Vašingtonas pažadėjo įvesti  Ankarai dėl to, kad Turkija perka rusiškas zenitinių raketų sistemas S-400.

  Manoma, kad Trampo pasiūlymai "įsiutins" tą JAV Atstovų Rūmų įstatymų leidėjų dalį, kuri palaikė sankcijų Turkijai įvedimą dėl jos karinės operacijos Sirijoje.

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas lankysis JAV lapkričio 12–13 dienomis. Pagrindinės temos, kurias aptars šių šalių prezidentai, — naujausių naikintuvų, Rusijos ir Amerikos oro gynybos sistemų S-400 ir "Patriot" pirkimas, taip pat situacija Sirijoje.

  Krizę Turkijos ir JAV santykiuose sukėlęs naujausių oro gynybos sistemų tiekimas prasidėjo liepos viduryje. Rusijos oro gynybos sistemos, pasak Erdogano, bus pradėtos naudoti 2020 metų balandį.

  Į šį sandorį aštriai sukritikavo Vašingtonas — JAV pareikalavo Turkijos atsisakyti pirkti oro gynybos sistemas iš Rusijos ir mainais įsigyti JAV "Patriot". Kaip grasinimas skambėjo paskutinių F-35 naikintuvų pardavimo Turkijai atšaukimas ir sankcijų įvedimas pagal įstatymą "Dėl kovos su Amerikos priešininkais naudojant sankcijas". Ankara nesutiko nusileisti.

  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)

  Dar šia tema

  Vokietijos politologas S-400 tiekimą Turkijai pavadino Putino triumfu
  Ekspertas: JAV pavydi, todėl ieško S-400 trūkumų
  Turkijos dalyvavimas F-35 programoje galutinai bus sustabdytas 2020 metų kovą
  "Tai buvo signalas": Turkijos žiniasklaida pasakė apie S-400 svarbą Ankarai
  Tegai:
  zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", oro gynybos sistemos, Rusija, Turkija, Redžepas Tajipas Erdoganas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos