17:42 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
  63

  Jei amerikiečiai savanoriškai nepasitrauks iš Sirijos, jie bus išstumti iš ten spaudžiami nepastovių kovotojų formuočių

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. JAV lauks gėdingas karinis pralaimėjimas, jei Vašingtonas nenuspręs savanoriškai palikti Siriją, rašo Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos prezidento pavaduotojas informacinės politikos klausimais, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas leidinyje "Vojenno-promyšlennyj kurjer" ("Karinės pramonės kurjeris").

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Антон Денисов

  Jo manymu, tokį rezultatą pasieks nepastovių kovotojų formuočių pajėgos.

  "Amerikiečių pasitraukimas iš Sirijos yra neišvengiamas. Jis gali būti savanoriškas su minimaliais reputacijos, materialiais ir žmogiškaisiais nuostoliais, arba priverstinis — spaudžiamas nepastovių formuočių. Pastaruoju atveju tai bus suvokiama kaip gėdingas karinis pralaimėjimas su dideliais personalo, technikos ir resursų praradimais", — pažymėjo Sivkovas.

  Ekspertas paaiškino, kad amerikiečių pozicijos Arabų Respublikos teritorijoje nėra apsaugotos oro gynybos sistemų, todėl jos yra lengvais pažeidžiamos kovotojų nepilotuojamų skraidymo aparatų. Anot Sivkovo, prieš juos taip pat bus naudojamos reaktyvūs sviediniai, o kariuomenės ir konvojaus judėjimo maršrutai bus minuojami.

  "Amerikiečiams lieka vienas realus būdas kovoti su tokia grėsme — sunaikinti nepilotuojamų skraidymo aparatų ir reaktyvių sviedinių paleidimo grupes prieš joms smogiant. Tačiau užtikrinti realiu laiku 40-50 kilometrų spinduliu nuo bazės erdvės kontrolę turimomis pajėgomis yra labai sunku", — pridūrė jis.

  Pabaigoje ekspertas padarė prielaidą, kad žala amerikiečių bazėms Sirijoje dar nebuvo padaryta, nes "dar niekas neiškėlė uždavinio jas pulti", tačiau priėmus tokį sprendimą "JAV nuostoliai pradės sparčiai augti".

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)

  Dar šia tema

  Paskelbtas Rusijos karo policijos padalinio perkėlimo į Siriją vaizdo įrašas
  JAV ekspertas pagrindine laimėtoja Sirijoje pavadino Rusiją
  Rusija ir Turkija pradėjo bendrus patruliavimus Sirijoje
  Žiniasklaida: JAV stato dvi naujas bazes Sirijos naftos regione
  Sirijos prezidentas kaltina Europą teroristų rėmimu
  Tegai:
  Sirija, JAV

  Svarbiausios temos