01:38 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (42)
  112

  Turimais duomenimis, karališkoji pora dar nenusprendė, kur praleis šventes, gali būti, kad jie keliaus kartu su Megan motina

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Sasekso hercogas ir hercogienė Haris ir Megan atsisakė švęsti pirmąsias jų sūnui Kalėdas su Didžiosios Britanijos karaliene Elžbieta II, praneša britų leidinys "The Sun" su nuoroda į šaltinį.

  Pagal tradiciją, karalienė ir visa jos šeima Kalėdas kasmet praleidžia Sandringemo rūmuose — britų monarchų rezidencijoje Sandringeme, Norfolko grafystėje.

  Kaip rašoma leidinyje, princas Haris su žmona dar nenusprendė, kur praleisti šventes, tačiau turbūt ne su karališkąja šeima. Gali būti, kad jie pasiliks namuose Vindzore, arba išvyks į užsienį kartu su Megan motina — Doria Ragland.

  Kaip praneša "The Sun" su nuoroda į šaltinį, hercogas ir hercogienė "turi atgauti jėgas ir apsispręsti dėl kitų metų planų".

  Šiuo metu karališkoji pora atostogauja. Iš pradžių visi manė, kad Haris ir Megan švęs Padėkos dieną JAV kartu su Doria Ragland ir grįš iki gruodžio 25 dienos. Tačiau, kaip pažymi "The Sun", vėliau jie informavo karalienę Elžbietą ir jos vyrą Filipą, kad per Kalėdas negalės būti su jais.

  Pats Haris gruodžio 25 dieną visada praleisdavo Sandringeme, išskyrus 2012 metais, kai tarnavo Afganistane. Per pastaruosius dvejus metus į priemiesčio rezidenciją jį lydėjo ir Megan Markl.

  Pasak ekspertų, jei Haris ir Megan vis dėlto neatvyks į Sandringemą, jie rizikuoja dar labiau sustiprinti nesantaiką su likusia karališkąja šeima.

  Kaip Britanijos karališkosios šeimos nariai švenčia Kalėdas

  Paprastai karališkoji šeima tris dienas praleidžia priemiesčio rezidencijoje, Norfolke. Dinastijos nariai į Sandringemą atvyksta gruodžio 24 dieną. Ta proga sudaromas specialus atvykimo grafikas, pagal kurį jauniausieji turi atvykti patys pirmi.

  Karališkosios šeimos nariai keičiasi tik kvatoti priverčiančiomis dovanomis. Dovanas karališkosios šeimos nariai atidaro popietės arbatėlės metu — 16:00, kaip tai daroma Vokietijoje, ir jau per šventinę vakarienę, kuri prasideda Kūčių vakarą, 20:15, jie ateina pasipuošę šventiniais rūbais, parinktais pagal griežtus aprangos kodo reikalavimus.

  Vizito Pietų Afrikoje metu princas Haris ir Megan Markl pažeidė protokolą
  YouTube / Multimedia LIVE / First glimpse of Prince Harry and Meghan Markle dancing in Cape Town

  Kalėdų rytą, 8:30, karališkosios šeimos vyrai turi būti pasiruošę pusryčiams. Jiems patiekiami kiaušiniai, šoninė, grybai, lašiša ir kepti inkstai. Damoms pusryčiai patiekiami kambariuose, ir jie, kaip įprasta, būna lengvi — pjaustyti vaisiai, skrebučiai ir kava. Pusryčiai karalienei patiekiami lygiai 9:00.

  Po pusryčių, 11:00, visi išvyksta į Šv. Mišias Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje, Sandringhame. 13:00 karališkųjų svečių laukia tradiciniai šventiniai pietūs su kepta kalakutiena, bulvėmis, spanguolių padažu ir Briuselio kopūstais. Po to atnešamas kalėdinis pudingas.

  Remiantis kai kuriais duomenimis, vien gruodžio 25-ąją karališkosios šeimos nariai keičią aprangą maždaug penkis kartus per dieną.

  Karališkosios šeimos nariams neleidžiama žiūrėti filmų per Kalėdas. Vienintelis dalykas, kurį jie gali pamatyti per televiziją — karalienės kalba. Ji įrašoma iš anksto ir transliuojama 15:00. Tai vyksta kasmet nuo 1957 metų. Anot liudininkų, pati Elžbieta nemėgsta žiūrėti savo kalbos įrašų, todėl tuo metu išeina pasivaikščioti į parką prie rūmų.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (42)

  Dar šia tema

  Princas Haris ir Megan Markl suteikė savo naujagimiui vardą
  Trampas pavadino Megan Markl "bjauria" dėl jos pasisakymų jo atžvilgiu
  Megan Markl tėvas ją ir princą Harį apkaltino veidmainyste
  Tegai:
  Kalėdos, Megan Markle, Princas Haris

  Svarbiausios temos