14:22 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Baigiantis eiti pareigas Europos Tarybos prezidentas pažymėjo, jog šiame poste pagrindinis jo tikslas buvo išlaikyti "ES vienybę", kuriai kliudė "agresyvi Kremliaus politika"

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Pareigas baigiantis eiti Europos Tarybos vadovas Donaldas Tuskas nelaiko Rusijos "strategine Europos partnere". Apie tai rašo "Financial Times".

  "Aš beveik kiekvieną savaitę turėjau viešai priminti kitiems ES lyderiams, kad Rusija yra ne mūsų strateginė partnerė, o mūsų strateginė problema. Jie mane net pavadino maniaku už tai, kad buvau toks susikoncentravęs į šią temą", — pareiškė Tuskas.

  Anot jo, vienas pagrindinių jo, kaip Europos Tarybos vadovo, tikslų buvo išlaikyti "ES vienybę", kuriai kliudė "agresyvi Kremliaus politika".

  Tuskas mano, kad griežtas jo požiūris į Rusiją buvo teisingas, kalbant apie "sankcijų įvedimo naudą" šaliai.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas. Tuo tarpu Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo politikos ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Rusija ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų objektas.

  Dar šia tema

  Zacharova atsakė į Maaso pareiškimą apie "Europos nesugebėjimą apsiginti"
  Šveicarijos žiniasklaida papasakojo apie Makrono "dovaną" Rusijai
  Ekspertas: lietuviai priversti mokėti "mokestį už nepriklausomybę nuo Rusijos"
  Ukrainos vicepremjeras pareiškė apie "karą" su Rusija dėl Krymo
  Linkėjimai iš Lietuvos pelkių. Vilniuje įvyko nuobodžių rusofobų sąskrydis
  Tegai:
  Europa, Rusija, Europos Taryba, Donaldas Tuskas

  Svarbiausios temos