09:39 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Baltarusijos siena, archyvinė nuotrauka

  Baltarusija ketina pakeisti sienos apsaugos sutartį su Rusija

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Lukašenka tvirtina, kad reikia spręsti sunkumus, su kuriais susiduria trečiųjų šalių piliečiai, kai kerta Baltarusijos ir Rusijos sieną

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Minskas planuoja iš dalies pakeisti jungtinę sienų apsaugos sutartį su Maskva, sakė Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorius Stanislovas Zasis.

  Jis patikslino, kad tai yra Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sprendimas.

  "Žinoma, nemažai šio susitarimo nuostatų prarado savo aktualumą. Praėjo daug laiko, padėtis pasikeitė. Kelios sutarties nuostatos teikia realios naudos, jas įgyvendina dvi šalys. Bet apskritai susitarimą reikia atnaujinti ir sustiprinti", — cituoja Zasį Sputnik Baltarusija.

  Anot jo, padėtis prie bendrų sienų reikalauja bendrų suderintų veiksmų. Derybos dėl sutarties pakeitimų vyks artimiausiomis dienomis.

  Šiandien Lukašenka susitiko su Zasiu ir Baltarusijos valstybės sienos komiteto pirmininku Anatolijumi Lappo, jie aptarė Baltarusijos ir Rusijos sąveiką pasienio klausimais.

  Visų pirma, Baltarusijos vadovas pavadino absurdu problemas, susijusias su trečiųjų šalių piliečių perėjimu per Baltarusijos ir Rusijos sieną, įskaitant tuos atvejus, kai jie turi Rusijos vizą.

  1995 metais Minskas ir Maskva pasirašė susitarimą dėl bendrų pastangų apsaugoti Sąjungos valstybės išorės sienas, ji automatiškai atnaujinama kas penkerius metus. Dokumentas nustoja galioti lapkritį.

  Baltarusijos gynybos ministras Andrejus Ravkovas spalio pabaigoje teigė, kad Minskas imsis priemonių, susijusių su JAV šarvuočių dislokavimu Lietuvoje prie Baltarusijos sienos ir NATO pratybomis "Defender Europe", kurios turėtų vykti pavasarį. Visų pirma ketinama stiprinti sienos apsaugą.

  Minskas taip pat pareiškė, kad dėl NATO buvimo prie Sąjungos valstybės sienos reikia pakoreguoti regioninių pajėgų grupuočių panaudojimo planą: manoma, kad Rusijos ir Baltarusijos kariuomenės kartu vykdys bendrą žvalgybą.

  Dar šia tema

  Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Vakarų politikai sunerimę dėl Rusijos ir Baltarusijos integracijos
  Ekonomistas: Minske galimai nebus ką perkrauti Baltijos uostuose
  "Geležinis vilkas" medžioklėje: Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pakvipo paraku
  Tegai:
  pasienis, siena, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos