22:10 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Pasak Ukrainos karinio jūrų laivyno admirolo Igorio Vorončenkos, Kijevo atsakas į šias "grėsmes" turėtų būti Ukrainos laivyno karinių jūrų pajėgų atkūrimas, laivų sudėties didinimas ir "kokybiškas bendradarbiavimas" su NATO šalimis

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenka pasiskundė, kad Rusija ženkliai padidino Juodosios jūros laivyno kovinį potencialą, paleisdama į darbą sparnuotųjų raketų "Kalibr" gabenimo laivus, praneša RIA Novosti.

  "Per penkerius metus, pradedant nuo 2014 metų, Rusija ženkliai padidino Juodosios jūros laivyno kovinį potencialą ir Juodojoje jūroje sutelkė naujus laivus ir povandeninius laivus, kurie gabena smogiamąsias raketas, pavyzdžiui, didelio tikslumo sparnuotąsias raketas "Kalibr". Bendra šių raketų salvė yra 72 vienetai, ir iki kitų metų pabaigos išaugs iki 168 raketų", — sakė Vorončenka.

  Anot jo, Rusija sukūrė regione ešeloninę priešlaivinę gynybos sistemą, sustiprino oro gynybos sistemą naujais S-400, taip pat padidino oro pajėgų parką, aprūpindama naujus naikintuvus ir bombonešius.

  Tuo pačiu Kijevo atsakas į šias "grėsmes", pasak admirolo, turėtų būti Ukrainos laivyno karinių jūrų pajėgų atkūrimas, laivų sudėties didinimas ir "kokybiškas bendradarbiavimas" su NATO šalimis.

  Didelio tikslumo sparnuotosios raketos "Kalibr" iš pradžių buvo sukurtos siekiant apginkluoti naujuosius projekto 885 "Jasen" daugiafunkcius povandeninius laivus. Tada jomis pradėjo ginkluoti projekto 636 povandeninius laivus, į kuriuos įeina "Velikij Novgorod", ir paviršinius laivus. "Kalibr" nuotolis — apie 2,5 tūkstančio kilometrų.

  Kaip anksčiau teigė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško, saugumas Juodosios jūros regione pirmiausia turėtų būti užtikrinamas bendradarbiaujant su Juodosios jūros regiono šalimis. "Tam yra visos būtinos sąlygos. Tai ir Juodosios jūros ekonominio bendradarbiavimo organizacija karinėje srityje — tai dokumentas dėl pasitikėjimo priemonių Juodojoje jūroje stiprinimo", — teigė Gruško. Kartu diplomatas pažymėjo, kad padidėjęs NATO aktyvumas Juodojoje jūroje kenkia regiono stabilumui, į kurį Maskva atsakys "atitinkamai".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva mėto akmenis į išplaukiantį laivą, aptardama NATO didybę
  NATO karinis lėktuvas ir dronas atliko žvalgybinį skrydį prie Rusijos sienų
  Ukrainos vicepremjeras pareiškė apie "karą" su Rusija dėl Krymo
  Tegai:
  NATO, sparnuotosios raketos "Kalibr", Rusija, Juodoji jūra, Ukraina

  Svarbiausios temos