09:43 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Google logotipas, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: JAV tyrimas prieš "Google" paveiks "Android" verslą

  CC BY 2.0 / Robert Scoble
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Rugsėjo mėnesį 50 generalinių prokurorų paskelbė apie "Google" tyrimo pradžią, kuris, pasak jų, yra susijęs su interneto reklamos ir paieškos paslaugų rinkos monopolija

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. JAV prokurorai, vykdantys antimonopolinius tyrimus prieš "Google", be bendrovės reklamos veiklos, ketina tirti ir jos paieškos paslaugas bei "Android" operacinę sistemą, pranešė kanalas "CNBC" su nuoroda į šaltinius.

  Rugsėjo mėnesį 50 generalinių prokurorų paskelbė apie savo "Google" tyrimo pradžią, kuris, jų manymu, yra interneto reklamos ir paieškos paslaugų rinkos monopolija. Anot Teksaso generalinio prokuroro Keno Pekstono, kas minutę "Google" svetainėje vykdoma 3,8 mln. paieškos operacijų ir milijonai reklaminių pinigų ir "Google" kontroliuoja daugumos šių paieškų rezultatus.

  "50 prokurorų, atliekančių tyrimą prieš "Google", rengiasi išplėsti antimonopolinį tyrimą, neapsiribojant įmonės reklamine veikla. Tai darys didesnį poveikį paieškos sistemos ir "Android" verslui", — teigė kanalas, cituodamas su situacija susijusius šaltinius.

  Neseniai vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo kai kurie prokurorai, Pekstonas išreiškė palaikymą išplėsti tyrimą ir ištirti bendrovės paieškos paslaugas bei "Android" verslą. Šaltiniai teigė, kad kitos valstybės atliks savo tyrimus dėl šių padalinių veiklos. Vis dėlto neaišku, kurios valstybės tirs bendrovės veiklą šiose srityse.

  Advokatai, atstovaujantys 48 valstijoms, Puerto Rikui ir Vašingtonui, atsiųs įmonei atitinkamus dokumentus ir galimybę su jais susipažinti, pranešė šaltiniai.

  Į kontroliuojančiąją įmonę "Alphabet" įeina "Google" su savo paieškos sistema. Į ją taip pat įeina "Android" ir "Youtube", "Google Life Sciences", "Calico", "Sidewalk Labs", "Nest", "Google Ventures", "Google Capital" ir "Google X".

  Dar šia tema

  Facebook ir Google atsakė į įtarimus dėl kišimosi į rinkimus Rusijoje
  "Android" pristato naują funkciją
  Tegai:
  verslas, tyrimas, Android, JAV, Google

  Svarbiausios temos