01:49 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Pratybos Geležinis vilkas 2019 – II

  Vokietijoje išreikštas pasipiktinimas dėl pratybų "Geležinis Vilkas" pavadinimo

  © Photo : Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija / ALFREDASPLIADIS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  191

  Vokietijos laisvamanių sąjungos pirmininkas Klausas Hartmanas mano, kad viena iš NATO šalių specialiai pasirinko tokį skandalingą pavadinimą

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Vokietijoje buvo priminta, kad pratybos "Geležinis Vilkas II" yra tarsi nuoroda į Lietuvos fašistinės grupuotės, veikusios 1930 metais, pavadinimą, praneša Sputnik Deutschland.

  "Manau, kad šie neva "vertybių bendruomenės" įžymūs sąjungininkai su pavadinimu NATO yra tokie begėdiški, kad sąmoningai pasirinko šį istoriškai skandalingą pavadinimą", — interviu "Sputnik" pasakė Vokietijos laisvamanių sąjungos pirmininkas Klausas Hartmanas.

  Jis taip pat paragino atsižvelgti į tai, kad pratybose dalyvaujantys žmonės gerai nežino istorijos ir nepastebi šito, o jei ir pastebi, neprieštarauja tam.

  Judėjimas "Geležinis Vilkas", dar žinomas kaip Geležinių vilkų asociacija, — Lietuvos nacionalistinis judėjimas, kurį 1927 metais įkūrė Augustinas Voldemaras. Kaip rašo portalas, prie šios agresyvios antisemitinės ir fašistinės organizacijos pirmiausia prisijungė karininkai, studentai ir moksleiviai. Jie siekė "išlaisvinti" Lietuvą nuo lenkų ir žydų ir apskritai sukurti galingą valstybę pagal Europos fašistinių judėjimų įvaizdį ir panašumą.

  Antrojo pasaulinio karo metais daugelis judėjimo narių bendradarbiavo su Vokietijos valdžia.

  Hartmanas mano, kad iš pradžių tai buvo sumanyta kaip provokacija.

  "Ir, atsižvelgiant į šią istorinę tradiciją, kurią įkūnija NATO, tegul niekas taip pat nesako, kad pavadinimas "Geležinis Vilkas" buvo pasirinktas atsitiktinai ar per klaidą. Bent fronte — Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse — šis signalas, nukreiptas prieš Rusiją, yra akivaizdus", — pasakė jis.

  Vokietijos laisvamanių sąjungos pirmininko manymu, Vokietijos valdžia leidžia tokias provokacijas, nors apsimeta, kad nieko nežino ir kovoja su kraštutinių dešiniųjų jėgomis. Hartmanas ramų Berlyno požiūrį į "kai kuriuos fašistus Kijeve" ir kitose vietose laiko nepriimtinu.

  Lietuvoje, Pabradės poligono teritorijoje, iki lapkričio 18 dienos vyksta tarptautinės pratybos "Geležinis Vilkas II". Jose dalyvauja beveik keturi tūkstančiai karių iš 11 NATO šalių ir apie tūkstantis karinės technikos vienetų.

  Pratybos skirtos įvertinti NATO pajėgų ir Lietuvos batalionų kovinę parengtį, taip pat apsaugai ir sąveikai užtikrinti, vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

  Dar šia tema

  NATO kariškiai Baltijos šalyse skundžiasi, kad juos "seka rusai"
  Makronas konstatavo NATO "smegenų mirtį"
  Ekspertas: Lietuva mėto akmenis į išplaukiantį laivą, aptardama NATO didybę
  Pabradėje vyko pirmoji didelė pratybų "Geležinis vilkas" operacija
  Tegai:
  Geležinis vilkas – 2, Vokietija, Lietuva, karinės pratybos

  Svarbiausios temos