01:26 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Rusijos ambasada JAV, archyvinė nuotrauka

  Rusijos ambasadorius JAV atskleidė, kodėl svarbu kurti bendras šalių vertybes

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Diplomatas mano, kad Rusijai ir JAV kaip dviem didelėms branduolinėms valstybėms tenka didžiausia atsakomybė, siekiant užtikrinti klestinčią pasaulio ateitį

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas laikraščiui "New York Times" pažymėjo, kad svarbu sukurti bendras Rusijos ir JAV vertybes, būtinas norint užtikrinti saugią ir klestinčią viso pasaulio ateitį.

  "Mūsų šalys gali susikurti vaizdą apie viena kitą be stereotipų tik per dažnus kultūrinius mainus ir, svarbiausia, formuodamos bendras vertybes, būtinas saugiai ir klestinčiai viso pasaulio ateičiai. Rusijai ir JAV, kaip didžiausioms branduolinėms valstybėms ir nuolatinėms JT Saugumo tarybos narėms, tenka didžiausia atsakomybė", — sakė Antonovas.

  Jis pabrėžė, kad "abipusė izoliacija" politikoje ir ekonomikoje neturėtų paveikti abiejų šalių kultūrinių santykių.

  Anot Rusijos Federacijos ambasadoriaus, pastaraisiais metais rusofobijos lygis Amerikos žiniasklaidoje pasiekė "neregėtą lygį".

  "Nors antirusiška retorika retkarčiais naudojama vidaus politinėje kovoje JAV, ši propagandos kampanija pasiekė absurdo lygį, išsiplėtė į sritis, kurios mažai susijusios su politika", — sakė jis.

  "Svarbu nustoti ieškoti politinės naudos ir atsižvelgti į ilgalaikius abiejų šalių interesus. Gilesnis kultūrinis supratimas tarp mūsų šalių dabar ir ateityje bus naudingas visiems", — pabrėžė ambasadorius.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybės perversmas. Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir paneigė kaltinimus. Be to, Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ar Minsko susitarimų dėl situacijos Donbase sureguliavimo subjektas.

  Rugsėjo viduryje JAV ambasadorius Rusijoje Džonas Hantsmanas paragino labiau plėtoti prekybą tarp JAV ir Rusijos. Anot jo, išaugusi prekyba lems didesnį abipusį pasitikėjimą.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau siūloma panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją. Neseniai Prancūzijos lyderis Emanuelis Makronas pareiškė, kad tiki "Europa, kuri tęsiasi nuo Lisabonos iki Vladivostoko". Anot politiko, Rusijos Federacijos ir Prancūzijos santykiai yra nepaprastai svarbūs tarptautinei santvarkai.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Karoblis paskelbė dar vieną "grėsmę", be Rusijos
  Bundestago narys pavadino NATO "savo paties šešėliu"
  JAV kariškiai išbandė Rusijos tanką T-80U
  Turkija, nepaisydama JAV grasinimų, ketina dislokuoti Rusijos S-400
  Tegai:
  Rusija, JAV

  Svarbiausios temos