04:34 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Ukraina

  Japonijos žiniasklaida Ukrainą pavadino "JAV pamesta šalimi"

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Anot Japonijos žurnalistų, Ukraina atsidūrė dabartinės geopolitinės kovos tarp Rytų ir Vakarų centre, tuo tarpu JAV rodo vis mažiau noro ginti savo sąjungininkus Rytų Europoje

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Ukraina, kuriai artimiausiu metu teks dalyvauti pagrindinėse derybose su Rusija, jaučiasi taip, lyg JAV ją "būtų pametusi", tokia nuomonė išreikšta Japonijos laikraštyje "The Japan Times" paskelbtame straipsnyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Visų pirma Vašingtonas po Kurto Volkerio atsistatydinimo iki šiol nieko nepaskyrė į JAV specialiojo įgaliotinio Ukrainoje postą, kuris turėtų padėti Kijevui išspręsti Donbaso klausimą, pažymi laikraštis.

  Be to, buvusi JAV ambasadorė Ukrainoje Mari Jovanovič, kuri šiemet buvo priversta palikti savo postą ir išvažiuoti iš Kijevo, šį penktadienį liudijo JAV Kongrese dėl apkaltos procedūros. Kol kas niekas nebuvo išsiųstas ją pakeisti Ukrainos sostinėje, teigiama straipsnyje.

  Anot Japonijos žurnalistų, Ukraina atsidūrė dabartinės geopolitinės kovos tarp Rytų ir Vakarų centre. Tuo tarpu JAV rodo vis mažiau noro ginti savo sąjungininkus Rytų Europoje, apibendrina "The Japan Times".

  Spalio pabaigoje Amerikos Kongreso Atstovų rūmai oficialiai pradėjo apkaltos prezidentui procedūrą. To priežastimi tapo žiniasklaidos pranešimai, kad Trampas neva pareikalavo iš Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio atlikti tyrimą prieš jo politinio oponento Džo Baideno sūnų, antraip grasino Kijevui vilkinti karinės pagalbos teikimą.

  Trampas neigia kaltinimus. Jo manymu, būtent Baidenas paprašė atleisti Ukrainos generalinį prokurorą, kuris atliko tyrimą prieš jo sūnaus įmonę.

  Demokratų inicijuotos apkaltos procedūros kontekste atsistatydino JAV specialusis įgaliotinis Ukrainoje Kurtas Volkeris, o anksčiau iš Kijevo buvo atšaukta ambasadorė Mari Jovanovič.

  Dar šia tema

  Buvęs Ukrainos diplomatas paragino paversti LLR ir DLR "laukiniu lauku"
  Putinas pasakojo, nuo ko priklauso konflikto Donbase sureguliavimas
  Santykiai su Trampu ir Zelenskiu: apie ką Putinas kalbėjo po BRICS susitikimo
  Tegai:
  JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos