10:54 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Įtariama, kad Didžiosios Britanijos kariai Afganistane ir Irake dalyvavo muštynėse, kankinimuose, vykdė seksualinę prievartą ir kitus nusikaltimus

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karinė vadovybė slėpė informaciją apie britų kareivių nusikaltimus Afganistane ir Irake, rašo laikraštis "Sunday Times" su nuoroda į slaptus dokumentus.

  Tyrėjai, kuriems padėjo "Sunday Times", rado įrodymų, kad vienas iš Britanijos oro desanto specialiosios tarnybos karių dalyvavo žudynėse, taip pat yra įrodymų apie nusikaltimus, kuriuos įvykdė bataliono "Black Watch" nariai. Kalbama apie galimą bataliono, esančio Škotijos karališkojo pulko sudėtyje, narių dalyvavimą muštynėse, kankinimuose, seksualinėje prievartoje ir kituose nusikaltimuose.

  Leidinys rašo su nuoroda į tyrėjus, kad "įtikinami (nusikaltimų — Sputnik) įrodymai buvo slepiami dėl politinių priežasčių".

  "(Britanijos — Sputnik) Gynybos ministerija darė vis didesnį spaudimą, kad bylos būtų kuo greičiau uždarytos", — pareiškė vienas iš tyrėjų.

  Anot leidinio, "demaskavimai" gali lemti tai, kad Tarptautinis baudžiamasis teismas gali imtis tirti karo nusikaltimus, kuriuose, kaip įtariama, dalyvavo Didžiosios Britanijos kariai.

  Dar šia tema

  Britanija ketina padidinti savo karinį buvimą Arktyje dėl Rusijos
  Girti ir nebaudžiami: kodėl Baltijos šalių gyventojai toleruoja NATO karių išsišokimus
  Miniatiūrinis III pasaulinio karo modelis: Asadas apie JAV politiką ir naftos vagystę
  Tegai:
  Irakas, Afganistanas, kariai, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos