17:03 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  41

  Pasak Krymo parlamentaro, pernai Rusijos valstybės sieną pažeidusių laivų grąžinimas Kijevui reiškia siekimą užmegzti gerus kaimyninius santykius

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Prieš metus sulaikytų Ukrainos karo laivų perdavimas Kijevui reiškia siekimą susitaikyti, pareiškė Krymo parlamento Etninių ryšių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovas Jurijus Gempelis.

  Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Anksčiau šaltinis Krymo struktūrose pranešė, kad laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" palieka stovėjimo vietą Kerčėje, kad būtų perduoti Ukrainai neutraliuose vandenyse.

  "Tai logiškai teisingas sprendimas ir rimtas ženklas Ukrainos vyriausybei bei prezidentui. <...> Tai yra rimtas Rusijos Federacijos žingsnis siekiant <...> užmegzti gerus kaimyninius santykius ir ieškoti bendro tarptautinės darbotvarkės klausimų supratimo", — pakomentavo Gempelis agentūrai RIA novosti.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tikisi iš Kijevo atsakomųjų žingsnių. Tai galėtų būti Dniepro vandens tiekimo atnaujinimas per Šiaurės Krymo kanalą.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų vietos valdžios reikalavimų.

  Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

  Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Diplomatas: Trampas uždraudė komentuoti įvykį Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Ukrainos karinės jūrų pajėgos, Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos