20:14 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Maskvoje vykdoma baudžiamoji byla dėl sienos pažeidimo fakto, kur laivai buvo daiktiniai įrodymai. Visi tyrimo veiksmai su jais buvo baigti, todėl jie grąžinti Ukrainai

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Maskva Ukrainai perdavė tris laivus, beveik prieš metus sulaikytus Kerčės sąsiauryje už sienos pažeidimą, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Trys laivai perduoti pirmadienį. Užsienio reikalų ministerija priminė, kad 2018 metų lapkričio pabaigoje trys laivai tyčia vykdė provokaciją ir pažeidė Rusijos Federacijos sieną Kerčės sąsiaurio rajone. Dėl to juos sulaikė Rusijos teisėsauga.

  Laivai yra pagrindiniai Rusijos vykdomo baudžiamojo proceso įrodymai. Tyrimą vykdančios institucijos atliko visus teismo procesui būtinus veiksmus ir dabar gali laivus grąžinti Ukrainai.

  "Norėtume dar kartą pabrėžti, kad Kijevo valdžios institucijų, kurios 2018 metų lapkričio mėnesį įsakė savo kariškiams atlikti provokacijas, veiksmai yra nusikaltimas ne tik prieš Rusijos Federacijos suverenitetą, bet ir prieš Ukrainos piliečius, kuriems buvo sąmoningai sukeltas pavojus ir kurie buvo verčiami daryti nusikaltimus", — teigė Užsienio reikalų ministerija.

  Ministerija taip pat pažymėjo, kad prireikus Rusija ir toliau užkirs kelią tokioms provokacijoms prie jos sienų.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų valdžios reikalavimų.

  Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

  Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

  Dar šia tema

  Diplomatas: Trampas uždraudė komentuoti įvykį Kerčės sąsiauryje
  Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip Ukraina sulaiko Rusijos tanklaivį
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos